Polska - Egipt 27-20: do zobaczenia 20 czerwca!

Dla bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomira Szmala był to powrót sentymentalny. Po 16 latach znów zagrał w Krakowie. W sobotę, 2 maja wystąpił w meczu towarzyskiego turnieju międzynarodowego z Egiptem, w którym biało-czerwoni zwyciężyli  27-20 (12-8).

Na początku bogatej w sukcesy kariery sportowej Sławomir Szmal przez trzy sezony (do 1999 roku) bronił barw Hutnika, niegdyś jednego z najmocniejszych zespołów klubowych w kraju.

 

Jest wielka szansa, że za sprawą drużyny narodowej i zbliżających się Mistrzostw Europy, piłka ręczna stanie się znów bardzo popularna w Krakowie.

 

W sobotę, Polacy odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju, podobnie jak Brazylijczycy, pokonując Rumunów 30-28 (17-12). Stawką niedzielnego spotkania Polska – Brazylia w katowickim Spodku (początek o godz. 17.00) będzie więc 1. miejsce w końcowej klasyfikacji. Wcześniej, o 14.30 zmierzą się tam Rumuni z Egipcjanami.

 

- W naszej twierdzy, Tauron Arenie Kraków mieliśmy fantastyczną pomoc kibiców, W meczu z Egiptem znaleźliśmy znakomite rozwiązanie  przy przejście z obrony do ataku. Szkoda tylko, że część tych akcji nie kończyła się zdobyciem bramki. I musimy poprawić skuteczność, wykazać się też agresywniejszą obroną, bo przeciwko Brazylii czeka nas na pewno trudniejsze zadanie - powiedział  podczas konferencji prasowej trener Michael Biegler.

 

Już w poniedziałek, 4 maja rusza ogólnodostępna sprzedaż biletów na fazę wstępną i fazę główną  Mistrzostw  Europy – Men’s EHF EURO 2016 Poland, poprzedzona weekendową akcją specjalnie dla krakowian.

 

- Chyba nie muszę nikogo zachęcać do nabywania wejściówek na EURO 2016 – swierdził Michał Jurecki. - Każdy, kto widział nasze występy na mistrzostwach świata w Katarze, te horrory do ostatnich sekund, będzie chciał zobaczyć mecze reprezentacji na żywo w Tauron Arenie Kraków. Pokazaliśmy, że nawet w spotkaniach towarzyskich, takich jak te z Rumunią czy Egiptem też gramy z dużym zaangażowaniem.  W Krakowie zobaczymy się znów 20 czerwca na kolejnym towarzyskim meczu z Danią.  Mam nadzieję, że na trybunach pojawi się komplet publiczności.  

 

Fot. Paweł Krawczyk/UMK