Polska - Dania: Porażka przy rekordowej publice

11 037 widzów zasiadło na trybunach Tauron Areny Kraków, gdzie w sobotę, 20 czerwca reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegrała towarzyskie spotkanie z Danią. Tym samym ustanowiony został nowy rekord pod względem liczby publiczności na meczu szczypiorniaka w naszym kraju. Goście pokonali biało-czerwonych 26:23 (16:13).

Zarówno zawodnicy obu drużyn, jak i trenerzy reprezentacji Danii - Gudmundur Gudmundsson i Polski - Michael Biegler zgodnie chwalili atrakcyjną oprawę i organizację spotkania oraz kibiców, którzy nie tylko tłumnie stawili się w Tauron Arenie Kraków, ale też głośno i żywiołowo dopingowali. Wszyscy są przekonani, że EHF EURO 2016 będzie znakomitą imprezą, a odbywające się pod Wawelem mecze Polaków i fazy finałowej zgromadzą wielu widzów i na długo pozostaną w ich pamięci.

Podkreślali również, że wynik sportowy ma w tym wypadku mniejsze znaczenie, bo Duńczycy przed tygodniem zakończyli dopiero eliminacje do mistrzostw Europy, a Polacy - jako gospodarze przyszłorocznego czempionatu Starego Kontynentu - nie musieli występować w kwalifikacjach i są praktycznie w trakcie urlopów.

Przed spotkaniem Polska - Dania w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce odbyły się mecze o medale finałów „Szczypiorniaka na Orlikach” – ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Trzecie miejsce wśód chłopców wywalczyli reprezentaci Szkoły Podstawowej nr 101 z Krakowa! W potyczce o brązowe medale pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Legnicy 8:7 (4:3). Więcej o wynikach tegorocznej edycji akcji „Szczypiorniak na Orlikach" można przeczytać na stronie internetowej ZPRP.

Fot. MCH/ZIS