Polsat Boxing Night: Konferencja prasowa z widokiem na Wawel

W pięknej scenerii, z widokiem na Wawel, zorganizowana została w czwartkowe popołudnie, 6 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków ostatnia oficjalna konferencja prasowa przed galą Polsat Boxing Night, która już w najbliższą sobotę, 8 listopada o godz. 19.45 rozpocznie się w Kraków Arenie.

Konferencję podzielono na dwie części. W pierwszej, poświęconej sprawom organizacyjnym, udział wzięła Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

 

- Polsat Boxing Night jest wielkim widowiskiem, wywołującym ogromne emocje. Wcześniej mieliśmy już okazję współpracować z Polsatem zarówno podczas Memoriału Huberta Wagnera jak i mistrzostw świata siatkarzy. Udało się zrobić dwie imprezy, które bardzo podobały się krakowianom. Przypomnę, że to w naszej hali zgromadziliśmy największą ilość publiczności. Kraków Arena jest w tej chwili najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie, umożliwiającym przygotowanie wspaniałej oprawy. Na konferencji spotykamy się natomiast w ICE Kraków, bardzo atrakcyjnym centrum kongresowym. Kraków pokazuje swoje nowoczesne oblicze również przez takie wydarzenia sportowe, jak gala boksu. Ma to dla nas ogromne znaczenie promocyjne, ale umówmy się, że walka Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem nie mogłaby się odbyć nigdzie indziej, jak tylko w Krakowie – powiedział Magdalena Sroka.


O samym pomyśle gal bokserskich Polsatu – ta w Krakowie jest trzecią, po łódzkiej i gdańskiej – mówił Dyrektor Polsatu Sport Marian Kmita. Przypomniał, że w  walkach  wieczoru dwukrotnie wystąpił Andrzej Gołota – w Atlas Arenie przeciwko Tomaszowi Adamkowi a w Ergo Arenie – przeciwko Przemysławowi Salecie.

Doświadczenia zdobyte przez Polsat podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 będą wykorzystane przy realizacji sobotniej gali, transmitowanej w systemie pay per view (za dodatkową opłatą). 14 kamer, ekskluzywne rozmowy, komentarze i materiały filmowe – to wszystko ma zachęcić do obejrzenia imprezy w telewizji.

 

Blisko 18 tysięcy kibiców zasiądzie wokół ringu i na trybunach w Kraków Arenie. Ma się wśród nicj znaleźć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

 

W sobotę, już o godz. 17.00 zostaną otwarte wejścia do hali. Organizatorzy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej.

 

W drugiej części czwartkowej konferencji prasowej w ICE Kraków, z udziałem wszystkich  12 pięściarzy, których zobaczymy podczas sobotniej gali, znów doszło do ostrych pojedynków… słownych.  Podobnych zachowań możemy się spodziewać również w piątek, 7 listopada w czasie ceremonii oficjalnego ważenia (początek o godz. 17.00 w małej hali przy Kraków Arenie).

 

Największa uwaga skupia się oczywiście na Tomaszu Adamku i Arturze Szpilce. W czwartek obaj zapewniali, że są świetnie przygotowani.

 

 - Nie mogę się doczekać walki. Mój plan jest podobny do tego, jaki ma mój przeciwnik - wchodzę między liny, wygrywam i wracam do siebie. Jestem przekonany, że mogę pokonać Tomasza nawet jeśli on jest w najlepszej formie. Szybciutko się on o tym przekona – mówił Szpilka.

 

 - Artur w sobotę zobaczy jak wygląda prawdziwy boks. Modlę się codziennie, aby to był dobry pojedynek. Tego oczekują kibice – ripostował Adamek.

 

Oprócz walki wieczoru Adamek - Szpilka w programie krakowskiej gali Polsat Boxing Night znalazły się pojedynki: Rafał Kaczor - Piotr Gudel (kat. 58,5 kg). Łukasz Maciec - Michał Żeromiński (66,67), Michał Chudecki - Michał Syrowatka (63,50), Dawid Kostecki - Andrzej Sołdra (77,3), Grzegorz Proksa - Maciej Sulęcki (do 74 kg).

 

Fot. MCH/ZIS