Półmaraton w Ołomuńcu – znamy laureatów konkursu!

Konkurs, w którym nagrodą były dwa pakiety startowe Półmaratonu w Ołomuńcu oraz pobyt w tym czeskim mieście w dniach 20-23 czerwca 2014 roku został rozstrzygnięty! Zwycięzcami zostali Anna Tokarczyk i Maciej Dróżdż.

Jury wybrało laureatów spośród osób, które spełniły oba warunki konkursu – czyli odpowiedziały pisemnie na pytanie „Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam wystartować w Półmaratonie w Ołomuńcu?” oraz w okresie od 1 lutego 2014 roku do 3 marca 2014 roku przebiegły minimum 100 km w rywalizacji 13. Cracovia Maraton na Endomondo.

 

Prace zwycięzców konkursu:

 

„Dlaczego powinnam wystartować w Półmaratonie w Ołomuńcu?

Bo dzięki bieganiu jestem wyjątkowa! Bo jestem żywym dowodem na to, że można biegać przez 12 miesięcy w roku, w deszczu, w śniegu, w przypiekającym słońcu. Bo wstaję o 6:00 rano przez siedem dni w tygodniu i wcale nie zaczynam dnia od kawy, ale właśnie od biegania.

Co prawda dla biegania nie schudłam 50 kilogramów, nie rzuciłam palenia po 20 latach i pewnie jest dużo lepszych ode mnie biegaczy, z lepszą motywacją i osiągnięciami. Ale za każdym razem, gdy staję na starcie jakichkolwiek zawodów, wiem, że dam z siebie wszystko i że bez względu na stopień wytrenowania i wyniki, czuję to samo, co wszyscy, którzy stoją wtedy obok mnie, przeżywam takie same emocje jak ci najlepsi. Za każdym razem chcę rywalizować, pokonać trasę lub po raz kolejny sprawdzić siebie i swoje możliwości. Jestem taka jak inni kochający bieganie i dlatego tak bardzo chcę wygrać udział w tym półmaratonie!”
(Anna Tokarczyk)

 

oraz

 

„Dlaczego to właśnie ja powinienem wystartować w Półmaratonie w Ołomuńcu?

Sobota, siódma rano. Spoglądam za okno z nieopisanym smutkiem. Szarość dróg, które znam od zawsze. Moje miasto, choć zwykle mi bliskie, dziś tak przytłacza i rani. Śniadanie? Ależ nie przełknę ni kęsa, gdy ten bezkresny ból jak sztylet przeszywa me serce. W milczeniu snuję się po domu, choć każda komórka mego ciała krzyczy. Udręczonym ciałem opadam na krzesło… Zegar wybija południe, a łzy nie przynoszą ukojenia. Byle przetrwać do wieczora, niech ten nieznośny ból wreszcie się skończy! Zamykam zmęczone oczy i trwam w przykrym niebycie… Sobota, siódma rano. Spoglądam za okno z nieopisaną radością. Ach, więc to był tylko zły sen, przerażający koszmar nocny! Promienie słońca rozświetlają ulice Ołomuńca. Bezkresne szczęście ogarnia me serce. Każda komórka mego ciała krzyczy radośnie, rwie się do lotu… Dziś pobiegnę, pobiegnę! Złe sny odchodzą w niepamięć. Bo jeśli to właśnie ja wystartuję w Półmaratonie w Ołomuńcu, to będę tej soboty najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi!”
(Maciej Dróżdż)Gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!

 

Do startu w imprezie organizowanej 21 czerwca zaprosili: Miasto Ołomuniec oraz Prague International Marathon – Organizator ligi biegowej RunCzech.