Półmaraton w garniturze – czy Darek Laksa pobije Rekord Guinnessa?

Darek Laksa nie raz pokazywał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Czy podobnie będzie tym razem? Podczas niedzielnego 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego pomysłodawca projektu „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół” spróbuje pobić Rekord Guinnessa w półmaratonie w garniturze!

 Przełamywać bariery

Dariusz Laksa jest znany z tego, że realizując swoje sportowe pasje, pomaga innym. Biegacz jest pomysłodawcą projektu „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół”, który zakłada przebiegnięcie siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach. Jego celem jest zaopatrzenie bytomskich szkół podstawowych w brakujący sprzęt sportowy. Biegacz stale pomaga także chorym siostrom – Zuzi i Mai. Próbując zdobyć Koronę Maratonów Polskich, biega z poruszającą się na wózku Zuzią, jednocześnie zbierając na kosztowną operację dziewczynki w Stanach Zjednoczonych.

W nietypowym stroju

Darek Laksa pobiegnie 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim w garniturze marki Lavard. Firma współpracuje z Cracovia Maraton już od kilku edycji, organizując co roku Bieg w Krawacie. Tym razem jednak postanowiono iść o krok dalej. - Pomysł na bieg w garniturze zrodził się wspólnie. Dotychczasowe osiągnięcia i cele, które stawia przed sobą Darek idealnie wpasowały się w projekt, który chcieliśmy zrealizować – mówi Marzena Talarczyk, Dyrektor Sprzedaży firmy LAVARD. Darek ma już za sobą bieg w garniturze – niedawno uczestniczył w jubileuszowym, 10. PZU Biegu Trzech Kopców. Okazało się, że garnitur był na tyle dobrze dobrany, że nie krępował ruchów biegacza.

Rekord Guinessa

Już 16 października Darek będzie próbował pobić rekord ustanowiony przez Rexa Woodbury’ego w marcu tego roku. Biegacz przebiegł półmaraton na Manhattanie w czasie 1:18:40, poprawiając dotychczasowy rekord aż o prawie 6 minut! Czy Darkowi uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik? Jeśli tak się stanie, biegacz przeznaczy część swojego honorarium na cele charytatywne. - Wielu z nas szuka nowych wyzwań i sposobu na realizację własnych celów. Są też takie osoby jak Darek, które potrafią przy tym w nietuzinkowy sposób spełniać marzenia innych. Cieszymy się, że możemy być tego częścią – podkreśla Marzena Talarczyk.

Fot. Szymon Gruchalski