Polish Masters w siatkówce plazowej: Zwycięzcy z Krakowa wysoko w Niechorzu

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek, zwycięzcy tegorocznego IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, zanotowali duży międzynarodowy sukces. Zajęli wysokie 5. miejsce w zakończonym w niedzielę, 24 lipca Polish Masters w Niechorzu z pulą nagród 50 tysięcy euro, zaliczanym do klasyfikacji mistrzostw Europy. Dopiero w meczu o awans do półfinałów zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni przegrali z późniejszymi triumfatorami, reprezentantami Niemiec - pochodzącym z Mysłowic Thomasem Kaczmarkiem i Alexandrem Walkenhorstem.

Z trzech polskich par startujących w Niechorzu tylko Wieczorek i Popek znaleźli się w czołowej „16" turnieju. W sobotę wygrali spotkania z rozstawionym z numerem drugim tureckim duetem Sekerci/Gögtepe 2-0 (21-16, 23-21), Ukraińcami z „czwórką" Babiczem i Jojszerem 2-1 ((15-21, 22-20, 15-9) oraz Norwegami z „jedynką" Horremą i Hordvikiem 2-1 (20-22, 21-17, 15-12).
Mocno już zmęczeni trudami gier w eliminacjach a potem w turnieju głownym ulegli wspomnianym Kaczmarkowi i Walkenhorstowi ulegli 0-2 (19-21, 17-21).

Kaczmarek/Walkenhorst (nr 10) odnieśli w niedzielnym finale zwycięstwo nad holenderską ekipą Boersma Spijkers (nr 5) 2-0 (21-18, 21-19) i zgarnęli główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy euro. Wieczorek i Popek otrzymali 2 750 euro do podziału.

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek (w czerwonych strojach) podczas finału IV krakowskiego Grand Prix