Polacy zagrają o olimpijski awans w tureckiej Alanyi

Reprezentacja Polski zakwalifikowała się do finałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego w siatkówce plażowej, który zostanie rozegrany od 22 do 24 czerwca w tureckim kurorcie Alanya, a jego zwycięzca uzyska olimpijski awans. Wcześniej, prawo startu w tegorocznych igrzyskach w Londynie zapewnili sobie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, za miesiąc może dołączyć do nich druga nasza para.

Rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym toczy się jednak w innej formule - zmagań ekip krajowych, a nie duetów. Podczas półfinałowych zawodów we francuskim Sevres biało-czerwonych barw bronili znani z występów w Grand Prix Polski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa: Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz i Bartosz Łosiak/Piotr Kantor. W starciu o 1. miejsce pokonali Szwedów 3-1.

W Alanyi oprócz reprezentacji Polski wystąpią: Turcja, Austria, Niemcy, Łotwa, Holandia, Norwegia oraz Szwecja lub Szwajcaria (o tym, która z tych dwóch drużyn pojawi się w finałowym turnieju zadecyduje pozycja w rankingu w dniu 19 czerwca). W każdym meczu obowiązuje zasada - do trzech wygranych setów.