Polacy bez medali w Deep Creek

W zakończonych w niedzielę, 21 września Mistrzostwach Świata w Slalomie Kajakowym, które odbyły się w centrum sportów wodnych Deep Creek w amerykańskim stanie Maryland reprezentantom Polski nie udało się wywalczyć żadnego medalu.

Najbliżej miejsca na podium byli startujący w konkurencji C-2 bracia Filip i Andrzej Brzezińscy z AZS AWF Kraków, którzy uplasowali się na czwartej lokacie. Nie popisali się natomiast nasi dwukrotni wicemistrzowie Europy (z 2013 roku z Krakowa i z 2014 roku z Wiednia) Piotr Szczepański i Marcin Pochwała. Kanadyjkarze Krakowskiego Klubu Kajakowego odpadli już w eliminacjach, zajmując 25. miejsce.

 

Przyzwoity występ zanotował Mateusz Polaczyk z Zawiszy Bydgoszcz. Wicemistrz świata w konkurencji K-1 z 2011 roku w finale został sklasyfikowany na 7. pozycji. Wynik ten mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie 6 karnych sekund. Co ciekawe, wszystkie trzy medale w solowych zmaganiach kajakarzy padły łupem reprezentantów Francji. W rywalizacji K-1 kobiet Natalia Pacierpnik z KKK Kraków odpadła w półfinale i uplasowała się na 26. miejscu.

 

Pełne wyniki tegorocznych mistrzostw świata można znaleźć TUTAJ.