Pokazowy występ Agnieszki Radwańskiej w Katowicach

Najlepsza polska tenisistka, czwarta w światowym rankingu Agnieszka Radwańska wystąpiła we wtorek, 9 kwietnia w pokazowym meczu podczas jedynego w naszym kraju turnieju WTA ? BNP Paribas Katowice Open. W grze mieszanej krakowianka i Mariusz Fyrstenberg pokonali Martę Domachowską i Marcina Matkowskiego 8-7 (2).

Ze względów formalnych Agnieszka Radwańska nie mogła rywalizować w imprezie w katowickim „Spodku" - z pulą nagród 235 tys. USD, postanowiła jednak przyjąć zaproszenie organizatorów na rozegranie spotkania pokazowego, które miało charakter sympatycznej zabawy i stanowiło atrakcję dla publiczności.

Młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula (32. na świecie) wybrała natomiast inny plan startów, dlatego zabrakło jej w Katowicach. Jeszcze w ubiegłym tygodniu grała w meksykańskim Monterrey, w turnieju WTA (235 tys. USD), gdzie po zwycięstwach nad Marią Sanchez (USA) 6-2, 2-6, 6-2 i Donną Vekic (Chorwacja) 6-4, 6-1, awansowała do ćwierćfinału i dopiero w pojedynku o półfinał uległa rozstawionej z „trójką" Rosjance Marii Kirilenko 1-6, 4-6.