Podziel się kilometrem

Podczas Krakowskich Spotkań Biegowych i 15. PZU Cracovia Marton będzie miała miejsce organizowana przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcja „Podziel się kilometrem”. 13 i 14 maja zetkniemy się z nią na Błoniach Krakowskich, a w niedzielę, 15 maja, na Rynku Głównym.

Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku.

Od tego roku, PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych oraz strefę nordic walking. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 15. PZU Cracovia Maraton, PZU przeznaczy 10 złotych na Specjalistyczny Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie.

Do akcji włączyć się może absolutnie każdy. W tym roku akcja realizowana będzie w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia.