Podziel się kilometrem

Podczas 16. PZU Cracovia Maraton będzie miała miejsce organizowana przez Sponsora Tytularnego imprezy – PZU akcja „Podziel się kilometrem”. 30 kwietnia zetkniemy się z nią Rynku Głównym w Krakowie.

Inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku.

Aktywności nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ponieważ w strefie znajduje się także część dziecięca z urządzeniami dla najmłodszych. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 16. PZU Cracovia Maraton, PZU przeznaczy 10 złotych na rzecz operacji i rehabilitacji cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe Zuzanny Raczkowskiej – podopiecznej Fundacji Słoneczko.

Zachęcamy do udziału w akcji „Podziel się kilometrem”. Włączyć się może absolutnie każdy. Zuzię będzie można spotkać na trasie maratonu! Pokona trasę na wózku pchanym przez trzech znanych uczestników, którzy wystartują ubrani w garnitury. Będą to – Dariusz Laksa (Stylowy Biegacz), Paweł Czapiewski (były reprezentant Polski, m.in. brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 800 m) oraz Maciej Florek (tancerz, zwycięzca jednej z edycji programu rozrywkowego You Can Dance).

Każde 1000 m pokonane w strefie PZU „Podziel się Kilometrem” przybliży Zuzię do realizacji marzeń o lepszym zdrowiu!