„Podziel się Kilometrem” – charytatywne bieganie w miasteczku 17. PZU Cracovia Maraton

PZU łączy promocję aktywności fizycznej z pomocą potrzebującym – jak co roku podczas PZU Cracovia Maraton przeprowadzi akcję „Podziel się kilometrem”. 22 kwietnia zetkniemy się z nią na Rynku Głównym w Krakowie.

Organizowana przez PZU – Sponsora Tytularnego biegu inicjatywa polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym poprzez aktywność fizyczną. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku.

Aktywności nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ponieważ w strefie znajduje się także część dziecięca z urządzeniami dla najmłodszych. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przeznaczona dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 17. PZU Cracovia Maraton, PZU przeznaczy 10 złotych na wsparcie leczenia i rehabilitacji Piotra Hanieckiego – podopiecznego Fundacji Siepomaga.

Każde 1000 m pokonane w strefie PZU „Podziel się Kilometrem” przybliży Piotra do realizacji marzeń o lepszym zdrowiu!

Zapraszamy wszystkich chętnych do strefy „Podziel się kilometrem” w miasteczku 17. PZU Cracovia Maraton na krakowskim Rynku Głównym w niedzielę, 22 kwietnia w godz. 8:00-16:00.