Podziękowania dla Rafała Majki za promowanie Krakowa, cykloergometry dla jego młodszych kolegów

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podczas spotkania ze zwycięzcą 71. Tour de Pologne Rafałem Majką podziękował znakomitemu kolarzowi za promowanie naszego miasta i Małopolski w kraju i za granicą, a jego młodszym kolegom z WLKS Krakus Swoszowice przekazał 5 cycloergometrów, specjalistycznych urządzeń treningowych.

Rafał Majka obdarował Prezydenta Jacka Majchrowskiego swoimi oryginalnymi koszulkami.

 

W spotkaniu, które odbyło się we wtorek 25 listopada w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wzięli także udział: inny wychowanek klubu ze Swoszowic Karol Domagalski, prezes WLKS Krakus Jacek Koziarowski i Zbigniew Klęk - pierwszy trener Rafała Majki, wieloletni szkoleniowiec. Nie zabrakło najmłodszych adeptów kolarstwa, sponsorów ze Stanisławem Czają na czele i działaczy z prezesem Małopolskiego Związku Kolarskiego Markiem Kosickim.  

 

- Od 2008 roku Tour de Pologne zawsze kończy się w Krakowie, ale takiej radości, jaką nam sprawił pan Rafał 8 sierpnia tego roku, nie mieliśmy dotąd. Nie byłoby to możliwe bez pracy trenerów i działaczy WLKS Krakus Swoszowice, z którego wywodzi się nie tylko Rafał Majka, ale również Katarzyna Niewiadoma, Karol Domagalski i Tomasz Marczyński. Ten klub znakomicie pracuje z młodzieżą i właśnie w dowód uznania chciałbym podarować pięć cykloergometrów – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

 

Rafał Majka przypomniał o swoich największych tegorocznych sukcesach – triumfie w 71. Tour de Pologne, zwycięstwie w klasyfikacji górskiej i na dwóch etapach Tour de France, osiągnięciach w Giro d’Italia i innych wyścigach. Jego opowieść została zilustrowana materiałami filmowymi. Przed i po uroczystości udzielił wielu wywiadów.

 

- Dziękuję Panu Prezydentowi za podarunek dla naszego klubu. Pomoże rozwijać się młodym zawodnikom Krakusa. Jeśli chodzi o mój tegoroczny sezon, jestem bardzo zadowolony, ale wiem, że nie mogę spocząć na laurach. Chciałbym to wszystko powtórzyć w 2015 roku, a może nawet podnieść nieco poprzeczkę, wygrywać w większych wyścigach. Liczę na wsparcie kibiców nie tylko z Krakowa, ale z całej Polski  - podsumował Rafał Majka.


Miłym akcentem wtorkowej uroczystości było wręczenie przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego symbolicznych kluczy do Miasta Rafałowi Majce, Karolowi Domagalskiemu oraz statuetek za sportowe dokonania w 2014 roku młodym kolarzom WLKS Krakus. Klucz w imieniu Katarzyny Niewiadomej odebrał trener Klęk.

 

Nie zapomniano także o wyróżnieniach dla klubowych sponsorów i najbardziej aktywnych działaczy.

 

Fot. MCH/ZIS