Podczas Euro 2012 Anglicy będą trenować na stadionie Hutnika

- Przyjmujemy ofertę angielską z dużą życzliwością i radością - powiedział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek 7 listopada w Podziemiach Rynku Głównego, w trakcie której przekazano informację, że piłkarska reprezentacja Anglii, uczestnicząca w Euro 2012, będzie mieszkać i trenować w Krakowie.

Anglicy wybrali Hotel Stary i stadion Hutnika na Suchych Stawach. - Cała operacja związana z przygotowaniem boiska rozpocznie się na początku lutego 2012 roku - dodał Prezydent Majchrowski. - O kwestiach dotyczących finansów nie chciałbym się w tej chwili wypowiadać, trwają jeszcze na ten temat rozmowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że strona angielska mocno zaangażuje się w tę sprawę.

- Od września 2010 roku intensywnie szukaliśmy bazy dla naszej reprezentacji - przyznał na poniedzia
łkowej konferencji rzecznik Football Association, czyli Angielskiej Federacji Piłkarskiej, Dyrektor Zarządzający Club England Adrian Bevington. - Wybór Krakowa poprzedzony był licznymi wizytami. Na każdym kroku spotykaliśmy niesamowicie miłych ludzi, miastem zachwycony był trener Fabio Capello. W Krakowie znaleźliśmy świetny hotel oraz dobre zaplecze treningowe. Podczas Euro 2012 chcemy tu spędzić jak najwięcej czasu. Priorytetem jest oczywiście osiągnie dobrego wyniku sportowego, chcemy jednak także poznać miasto, miejscową kulturę.

W poniedziałek przed południem Adrian Bevington wizytował wraz z kilkudziesięcioosobową grupą angielskich dziennikarzy stadion Hutnika i sąsiadujące z nim Centrum Rozwoju Com-Com Zone. Tydzień wcześniej obiekty te obejrzał selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello.

- Już dwie reprezentacje - Anglii i Holandii zdecydowały o pobycie w Krakowie podczas Euro 2012. W naszym mieście, na razie nieoficjalnie, chcą stacjonować również Włosi. Poszczególne federacje dokonując wyboru opierają się o rzetelne dane i analizy - podkreślił Prezydent Jacek Majchrowski.

[galeria:397]