Pobiegnij między kopcami!

4 października dojdzie do rywalizacji w ramach ?Biegu Trzech Kopców ". Będzie to trzecia edycja tej imprezy, która w tym roku ma rangę Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim. Uczestnicy pokonają trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami - Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Charakteryzuje się ona ogromną różnorodnością terenu, posiada imponujące walory krajobrazowe, a także przybliża historyczne i legendarne miejsca Krakowa. Zawody rozpoczną się o godz. 10.30 (start u podnóża Kopca Krakusa - na Wzgórzu Lasoty) i potrwają do godz. 13. Meta będzie znajdować się na Wzgórzu Sowiniec, obok Kopca Piłsudskiego. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który prowadzi przez centrum dużego miasta.

Trasa ma około 13 km, z czego 25% przebiega po nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m! W imprezie mogą wystartować zarówno zawodnicy klubowi, jak i pasjonaci amatorskiego biegania. Klasyfikacja biegu prowadzona jest w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w siedmiu kategoriach wiekowych dla pań i panów. Każdy z uczestników otrzyma na starcie okolicznościową koszulkę, numer startowy, worek na bagaż osobisty (do przechowalni, zapewniony jest też jego przewóz na metę) i wodę mineralną. Ci, którym uda się ukończyć rywalizację, dostaną medal pamiątkowy i dyplom uczestnictwa. Na mecie będzie czekał także ciepły posiłek dla pierwszych 600 osób. Do zwycięzców w kategorii open trafią Puchary Prezydenta Miasta Krakowa, a na najlepszych czekają wysokie nagrody pieniężne (szczegółowy wykaz znajduje się w regulaminie ).

Wszystkie informacje na temat zgłoszeń , trasy , regulaminu i inne można znaleźć na stronie internetowej biegu, pod adresem: www.biegtrzechkopcow.pl.