Pobiegnij między kopcami!

Wszystkich biegaczy, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, zapraszamy 5 października do wzięcia udziału w 8. Biegu Trzech Kopców – jedynej takiej imprezie organizowanej w centrum dużego miasta.

Trasa Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim wiedzie między trzema krakowskimi Kopcami – Krakusa, pod którym umiejscowiony jest start, Kościuszki i Piłsudskiego – gdzie w Lesie Wolskim zlokalizowana będzie meta. Zawodnicy mają do pokonania około 13 km, zarówno po utwardzonej, jak i nieutwardzonej nawierzchni. Należy to uczynić w regulaminowym czasie 2,5 godziny. Uczestnicy wystartują o godz. 10.30, więc na metę muszą przybyć do godz. 13.00.

 

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

 

Wszystkich, którzy nie pamiętają lub jeszcze nie znają, zachęcamy do zapoznania się mapą trasy biegu.

 

Limit zgłoszeń wynosi 2 500 osób – Organizatorzy zamkną listę startową w momencie nadania 2. 500 numeru.  Na chwilę obecną wpisowe uiściło około 1 500 osób, czyli może zgłosić się jeszcze 1 000 zawodników. Szczegóły na temat zgłoszeń do Biegu Trzech Kopców można znaleźć w regulaminie.

 

Zapisy prowadzone są natomiast TUTAJ.