Pobiegli, pomogli: 300 000 złotych w samym Krakowie, milion w Polsce

300 000 złotych w samym Krakowie, 1 000 000 zł w sześciu polskich miastach: Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty to imponujący bilans sztafetowych biegów charytatywnych, które odbyły się w niedzielę, 6 września 2015 roku. Takie kwoty wpłynęły z wpisowego i dobrowolnych wpłat w akcji „Pomagam Bardziej”.

 

Kraków Business Run 2015 ukończyły 772 pięcioosobowe zaspoły biegaczy. Wystartowała Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

 

- Było wspaniale, choć trochę padało – dzieliła się wrażeniami Magdalena Sroka. – Moja drużyna uzyskała niezły czas. Obiecałam trzy lata temu, że pobiegnę i w końcu się udało. 


- Dwie ekipy reprezentowały Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Jedną tworzyły panie:Anna Rzemieniec, Agnieszka Biernat, Ewa Kurdziel, Anna Garczyk-Zielińska i  Katarzyna Meryk, drugą panowie: Paweł Popławski, Robert Strupiechowski, Marcin Bigaj, Dominik Seroczyński i Damian Czkór.


ZIS aktywnie włączył się więc w rywalizację na liczącej 5x3 800 m trasie, ale przede wszystkim wspierał Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty w przygotowaniu i przeprowadzeniu organizowanego w naszym mieście od 2012 roku niezwykłego wydarzenia.

 

Z satysfakcją Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal odebrał z rąk Agnieszki Pleti – Dyrektora wspomnianej Fundacji efektowną statuetkę, jako wyraz podziękowania za współpracę.

 

Kolejne osoby otrzymają nowoczesne protezy, beneficjentami Kraków Business Run 2015 są: Anna Drobna, Łukasz Drąg i Piotr Kęska.


Niedzielna sztafeta w Krakowie, tradycyjnie już ze startem i metą na Rynku Głównym, przebiegała także na wysokim poziomie sportowym, do czego przyczynili się znani z wielu imprez biegowych Adam Czerwiński i Andrzej Lachowski.

 

Adam Czerwiński pokonał swój odcinek w 11 minut i 32 sekundy, jego Team Spirit, w którego składzie znaleźli się również Robert Chanek, Dominik Piwowarczyk, Marcin Górka i Grzegorz Opiał, zajał 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Komplet wyników i więcej informacji na oficjalnych stronach internetowych: krakowbusinessrun.pl i polandbusinessrun.pl.

 

Fot. KM, JS/ZIS