Po zwycięstwie nad Ukrainą polscy hokeiści bliżej elity

Zwycięstwo polskich hokeistów nad reprezentacją Ukrainy 3-2 (0-0, 1-0, 2-2) ma podwójną wartość. Biało-czerwoni zapewnili sobie już miejsce w Dywizji 1 A Mistrzostw Świata, zachowali też szanse na awans do elity. Środowy mecz obejrzało 7 500 widzów.

Z każdym występem Polaków rośnie zainteresowanie kibiców wydarzeniami w Tauron Arenie Kraków.  W czwartek, o godz. 20.00 podopieczni trenera Jacka Płachty zmierzą się z Kazachstanem, ale hitem tygodniowego turnieju może być  sobotnie spotkanie (również o 20.00) Polska – Węgry. Przynajmniej tak wynika z  przebiegu dotychczasowej rywalizacji na krakowskim lodowisku.

 

Nasz zespół, po niedzielnej porażce 1-2 z Włochami, w poniedziałek pokonał Japonię 2-0, a w środę Ukrainę 3-2.  Prezentuje coraz wyższą  forma i skuteczność.

 

Ukraińcom dwa gole strzelił obrońca Mateusz Rompkowski, ale jako pierwszy pokonał Eduarda Zacharczenkę - Adam Bagiński. Polacy prowadzili już 2-0, przeciwnicy zdołali jednak wyrównać. Trafienie na wagę trzech punktów zanotował w 54 minucie wspomniany Rompkowski. 

 

Mateuszowi Rompkowskiemu oraz Eduardowi Zacharczence nagrody dla najlepszych zawodników w obu zespołach wręczył Krzysztof Kowal  - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.  

 

Fot. MCH/ZIS