Po Wielkim Szlemie – krakowski Finał MP w Siatkówce Plażowej

Aż siedem polskich par uczestniczy w turniejach głównych FIVB Stare Jabłonki Grand Slam, dziesiątej i ostatniej tegorocznej imprezy wielkoszlemowej w ramach FIVB World Tour. Już od wtorku, 26 sierpnia całą krajową czołówkę w siatkówce plażowej zobaczymy w Krakowie podczas Orlen Finału Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn.

Ze światową elitą rywalizują w Starych Jabłonkach: Kinga Kołosińska/Monika Brzostek i Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran oraz Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Michał Bryl/Kacper Kujawiak i Maciej Kosiak/Maciej Rudol. Niewykluczone, że wszyscy wystartują w przyszłym tygodniu na boiskach kompleksu sportowego Wandy, przy ul. Bulwarowej 39, aby walczyć o tytuły mistrzów Polski.

 

Przez cztery dni (26-29 sierpnia) kibice siatkówki mogą więc liczyć na duże emocje i grę na najwyższym poziomie.

 

Na kąpielisku Wandy, gdzie od 2008 roku organizowane są imprezy coraz wyższej rangi, występowali już wszyscy wymienieni zawodnicy, zadebiutują natomiast w oficjalnych zawodach MP panie. Wcześniej grały tutaj jedynie w  turniejach pokazowych.

 

Organizatorami Orlen Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn są: Polski Związek Piłki Siatkowej i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Program imprezy znajduje się TUTAJ.