Po sportowym weekendzie: piłkarze Wisły w grupie mistrzowskiej, remis Cracovii z liderem ekstraklasy

Przedostatnia kolejka spotkań sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy była bardzo udana dla Wisły Kraków. Po zwycięstwie w Poniedziałek Wielkanocny nad KGHM Zagłębiem Lubin 1-0 (0-0) „Biała Gwiazda” zapewniła sobie udział w meczach grupy mistrzowskiej. Z kolei Cracovia, w Wielką Sobotę zremisowała 0-0 w Białymstoku z liderem rozgrywek, zespołem Jagiellonii.

Dzięki bramce zdobytej przez Patryka Małeckiego, Wisła umocniła się na 5. miejscu w tabeli (44 pkt), Cracovia jest dwunasta (31 pkt). W 30. serii gier, 22 kwietnia o godz. 18:00, „Pasy” podejmują broniącą tytułu mistrzowskiego Legię Warszawa, a wiślacy wystąpią na Arenie Lublin przeciwko Górnikowi Łęczna.

Dobre wieści napłynęły też z Holandii, gdzie w wyścigu kolarskim Amstel Gold Race Katarzyna Niewiadoma – wychowanka WLKS Krakus Swoszowice, obecnie zawodniczka zawodowej grupy WM3, była trzecia (w wyścigu mężczyzn Michał Kwiatkowski ze Sky uplasował się na 2. pozycji).

W tym tygodniu, 19 kwietnia, Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), również wychowanek WLKS Krakus, weźmie udział  kolarskim klasyku Walońska Strzała (1. kategorii UCI World Tour).

Wiele radości przysporzyli w Poniedziałek Wielkanocny swoim sympatykom żużlowcy Arge Speedway Wandy. Na torze w Nowej Hucie pokonali w walce o punkty w Nice 1. Lidze Żużlowej Grupę Azoty Unię Tarnów 46-44. Końcowy sukces zapewnił gospodarzom w ostatnim biegu świetne dysponowany Mateusz Szczepaniak.

W środę, 19 kwietnia we Wrocławiu batalią o mistrzostwo Polski ze Ślęzą rozpoczną w finale play-off (do trzech zwycięstw) koszykarki Wisły Can-Pack. Kolejny mecz już dzień później, a potem spotkania – 29 kwietnia i ewentualnie 30 kwietnia – w Krakowie.

Fot. MCH, ŁZ/ZIS