Po losowaniu EHF EURO 2016: Francuzi, Macedończycy i Serbowie pierwszymi rywalami Polaków

Piłkarze ręczni z Francji, Macedonii i Serbii będą rywalami Polaków w grupie A fazy wstępnej mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w naszym kraju od 15 do 31 stycznia przyszłego roku. W piątek, 19 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków przeprowadzono losowanie z udziałem Prezydenta Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) Jeana Brihaulta z Francji, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola i Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego.

Podczas uroczystej gali rozlosowania grup dokonali znani zawodnicy: kapitan reprezentacji Polski Sławomir Szmal, Duńczyk Mads Mensah Larsen i Niemiec Andreas Wolff.


Podział na grupy


Grupa A (TAURON Arena Kraków): Francja, POLSKA, BJR Macedonia, Serbia

Grupa B (Spodek Katowice): Chorwacja, Islandia, Białoruś, Norwegia

Grupa C (Hala Stulecia Wrocław ): Hiszpania, Szwecja, Niemcy, Słowenia

Grupa D (Ergo Arena Gdańsk): Dania, Węgry, Rosja, Czarnogóra

 

Po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy fazy wstępnej awansują do fazy głównej turnieju, w której rywalizacja odbywać się będzie w dwóch 6-zespolowych grupach – w Krakowie i we Wrocławiu – z zaliczeniem wyników z fazy wstępnej.  W TAURON Arenie Kraków zagrają w fazie głównej ekipy z grup A i B, a we wrocławskiej Hali Stulecia – ekipy z grup C i D. W fazie głownie wyłonieni zostaną czterej półfinaliści EHF EURO 2016.

 

Półfinały oraz mecz o 3. Miejsce i wielki finał ME odbędą się w Krakowie.

 

Znane są już terminy i kolejność spotkań Polaków. Po raz trzeci z rzędu rywalizację o prymat na Starym Kontynencie rozpoczną od potyczki z Serbami! Tak samo było na mistrzostwach Europy w  Serbii (2012) oraz w Danii (2014). W swoim drugim meczu nasza reprezentacja zmierzy się z Macedonią, a fazę wstępną turnieju zakończy spotkaniem z obrońcami tytułu, a także aktualnymi mistrzami świata i olimpijskimi - Francuzami.

 

Harmonogram gier grupy A EHF EURO 2016 (TAURON Arena Kraków)

 

15.01.2015, piątek

Francja - Macedonia

Polska - Serbia 

 

17.01.2015, niedziela

Serbia - Francja

Macedonia - Polska

 

19.01.2015, wtorek

Macedonia - Serbia

Francja - Polska

 

Fot. MCH/ZIS