Po eliminacjach Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa w siatkóce plażowej: Szczerbaniuk nie zagra w turnieju głównym

Całodniowa rywalizacja 34 par w blisko 35-cio stopniowym upale wyłoniła w piątek, 21 czerwca ósemkę najlepszych zespołów, które zmierzą się z duetami rozstawionymi w Orlen Beach Volley Tour 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Wśród siatkarzy grających 22 i 23 czerwca nie zobaczymy olimpijczyka z Aten – Roberta Szczerbaniuka. W meczu decydującym o awansie do „szesnastki”, Szczerbaniuk i Kamil Łyczko po tie-breaku ulegli Maciejowi Kałuży i Aleksandrowi Mamełce 1-2. W sobotę i niedzielę nie zobaczymy też m.in. doświadczonej pary Artur Bagiński/Marcin Kantor, czwartej w Krakowie w 2011 roku.

Prawo startu w turnieju głównym uzyskali: Paweł Pełka/Bartłomiej Kujawiak, Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki, Mateusz Zarankiewicz/Mateusz Radojewski, Bartek Malec/Adam Manios, Roman Andrys/Adam Andrys, Maciej Kałuża/Aleksander Mamełka, Marcin Brzeziński/Michał Matyja i Bartłomiej Kiernoz/Bartosz Lewicki.

Znamy już pary, których zmagania obejrzymy na początku turnieju głównego, odbywającego się tzw. systemem „brazylijskim", czyli podwójnych eliminacji - gdzie po pierwszej porażce nie odpada się, ale przechodzi na prawą stronę „drabinki" i dopiero po drugim niepowodzeniu odpada się z dalszej rywalizacji.

21 czerwca, w sobotę od godz. 9.00 rywalizacja przy ul. Bulwarowej, na boiskach obok Zalewu Nowohuckiego rozpocznie się meczami: Michał Makowski/Sebastian Sobczak (rozstawieni z nr 1) - Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki, Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz (8) - Paweł Pełka/Bartłomiej Kujawiak, Dawid Popek/Piotr Janiak (5, „dzika karta") - Bartek Malec/Adam Manios, Tomasz Wieczorek/Adam Parcej (4) - Mateusz Zarankiewicz/Mateusz Radojewski, Rafał Matusiak/Dominik Witczak (3) - Maciej Kałuża/Aleksander Mamełka, Sebastian Kaczmarek/Łukasz Kaczmarek (6) - Roman Andrys/Adam Andrys, Tomek Sińczak/Rafał Szternel (7) - Bartłomiej Kiernoz/Bartosz Lewicki, Damian Wojtasik/Jarosław Lech (2) - Marcin Brzeziński/Michał Matyja.


Eliminacje - wyniki spotkań decydujących o awansie:
Pełka/Kujawiak - Bernyś/Szewczyk 2-0
Łysikowski/Wierzbicki - Łyczko/Szczerbaniuk 2-1
Łukasik/Kamiński - Zarankiewicz/Radojewski 0-2
Baran/Baran - Malec/Manios 0-2
Radzikowski/Mariański - Andrys/Andrys 1-2
Bagiński/Kantor - Kałuża/Mamełka 1-2
Kanyion/Konkel - Brzeziński/Matyja 0-2
Kujawski/Maziarek - Kiernoz/Lewicki 0-2