Po dwóch etapach 74. TdP w żółtej koszulce Danny van Poppel

Drugi etap 74. Tour de Pologne UCI World Tour z Tarnowskich Gór do Katowic (142 km) wygrał włoski kolarz Sacha Modolo (UAE Team Emirates). Nowym liderem został Holender Danny van Poppel (Team Sky), ale ma ten sam czas, co triumfator pierwszego etapu w Krakowie Słowak Peter Sagan (BORA Hansgrohe) i wspomniany Modolo.

Podobnie jak w sobotę na Błoniach Krakowskich, tak w niedzielę pod katowickim Spodkiem kibice byli świadkami pasjonującego, sprinterskiego finiszu.

Wcześniej mocno dopingowali czwórkę „uciekinierów” z tegorocznym mistrzem Polski Adrianem Kurkiem (CCC Sprandi Polkowice) i Kamilem Gradkiem (Orlen CCC Polska). Kurek był najszybszy na  trzech lotnych premiach i na mecie założył koszulkę najaktywniejszego zawodnika wyścigu.

W czołówce II etapu znalazł się wychowanek WLKS Krakus Swoszowice Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal), sklasyfikowany na 16. miejscu.

Kompletne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Po dwóch sprinterskich odsłonach 74. TdP, w poniedziałek zacznie się rywalizacja w górach. Kolarze będą się ścigać w tym dniu na trasie z Jaworzna do Szczyrku (161 km). Sympatycy kolarstwa bardzo liczą na Rafała Majkę.

Fot. MCH/ZIS