Po Biegu Nocnym na Juwenalia

Michał Górkiewicz, student informatyki stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został w piątek, 13 maja zwycięzcą trzeciej edycji Biegu Nocnego na 10 km, którym rozpoczęły się Krakowskie Spotkania Biegowe.

22-letni Górkiewicz jest wychowankiem LKS Kłos Olkusz, klubu z bogatymi tradycjami lekkoatletycznymi. Biega na różnych dystansach od 400 do 10 000 m, również w przełajach i przez płotki.

Bieg Nocny kończył samotnym, długim finiszem.

- Nie zauważyłem nawet i nie usłyszałem, jaki uzyskałem czas – przyznał za linią mety. - Moja taktyka była prosta – od początku być  w czołówce. Na końcu wyprzedzić wszystkich i wygrać.  Dość długo trzymaliśmy się małą, trzyosobową  grupą, oderwałem się od kolegów około półtora kilometra przed metą. Na trasie było naprawdę całkiem przyjemnie. Może tylko trochę przeszkadzał deszcz, odrobinę wiatr, ale biegło się dobrze. I ta sceneria nocnego, oświetlonego Krakowa! Dla tych wspaniałych wrażeń warto było wystartować, bo podczas codziennych, wieczornych treningów nie ma szans na takie dodatkowe doznania.

To był jedyny bieg Michała Górkiewicza podczas tegorocznej imprezy, zorganizowanej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. - W sobotę chcę uczestniczyć w Juwenaliach. Jako student mam do tego pełne prawo. Przyda mi się chwila relaksu i zabawy – dodał Michał.

W tym sezonie zamierza nadal próbować sił również na bieżni.

Fot. MCH/ZIS