Płamen Konstantinow nowym trenerem siatkarzy Bułgarii

41-letni Płamen Konstantinow został nowym selekcjonerem reprezentacji Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn. Decyzja o tym, że będzie następcą Włocha Camillo Placiego zapadła w poniedziałek, 7 lipca.

Jeden z najlepszych zawodników w historii bułgarskiej siatkówki w Polsce znany jest m.in. z występów w klubie PlusLigi Jastrzębskim Weglu w sezonie 2005/2006.

 

Jeszcze pięć lat temu Konstamtinow był kapitanem reprezentacji Bułgarii. W 2009 roku uznano go najlepszym przyjmującym Ligi Mistrzów, grał wtedy w Iraklisie Saloniki.

 

 Po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął w 2010 roku  pracę jako trener z tureckim zespołem Ziraat Bankasi Ankara. Potem był szkoleniowcem występującego  w rosyjskiej Superlidze – Gazpromu Jugra Surdut a przez dwa ostatnie sezony innej drużyny Superligi Guberniji  Nizny Nowogród, z którą wywalczył srebrny medal Pucharu CEV.

 

Reprezentację Bułgarii, już pod wodzą Konstantinowa, zobaczymy w Kraków Arenie podczas XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się od 16 do 18 sierpnia tego roku. Wezmą w nim także udział  ekipy Chin, Rosji i Polski.  

 

Fot. fivb.org