PKO Bank Polski sponsorem tytularnym 14. Cracovia Maraton

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 14. Cracovia Maraton. Dokumenty w tej sprawie podpisali 10 marca 2015 roku Dyrektor Biura Zarządzania Marką PKO Banku Polskiego Marta Konopka i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, jednocześnie Dyrektor maratonu Krzysztof Kowal podczas konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Novotel Kraków City West.

W konferencji wzięli także udział: Dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO BP Agnieszka Kielichowska, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie Jacek Piechota, Ambasadorzy programu PKO BP „Biegajmy razem” Paweł Januszewski i Maciej Kurzajewski oraz Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Agnieszka Biernat.


Podpisany 10 marca dokument rozszerza współpracę Gminy Miejskiej Kraków/Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i PKO Banku Polskiego przy organizacji maratonu. Dotychczasowy sponsor główny stał się sponsorem tytularnym.

 

Od wtorku oficjalna nazwa maratonu w Krakowie to 14. PKO Cracovia Maraton.

 

W trakcie konferencji Dyrektor Agnieszka Kielichowska zaprezentowała działania charytatywne PKO BP, z kolei Dyrektor Jacek Piechota skupił się na współpracy PKO BP z Krakowem i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

O sponsoringu PKO BP i programach „Biegajmy razem” i „Biegam bo lubię”, znakomicie popularyzujących bieganie i zdrowy styl życia mówili Paweł Januszewski i Maciej Kurzajewski.

 

Przygotowania do tegorocznego 14. PKO Cracovia Maraton i do 2. Krakowskich Spotkań Biegowych, które odbywać się będą od 17 do 19 kwietnia, z niedzielnym, finałowym wydarzeniem - 14. PKO Cracovia Maraton przedstawiła Agnieszka Biernat. Uczestnicy konferencji zostali zapoznani z trasą maratonu.

 

14. PKO Cracovia Maraton ze startem i metą na Rynku Głównym to najważniejsza impreza biegowa w Krakowie, jedna z największych w Polsce, zaliczana do Korony Maratonów Polskich. Do tegorocznej edycji  zgłosiło się już z górą 5 500 osób.

 

W ramach 2. Krakowskich Spotkań Biegowych odbędą się również: w piątek, 17 kwietnia  10-kilometrowy Bieg Nocny (17 kwietnia), a w sobotę, 18 kwietnia - Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego na dystansie 4,2 km i Cracovia Maraton na Rolkach oraz biegi rodzinne. 18 kwietnia na Błoniach Krakowskich zostaną zorganizowane także biegi Radia RMF FM.

 

W tegorocznym kalendarzu biegów ulicznych w Krakowie znalazły się też inne, organizowane przez ZIS wydarzenia: 9. Bieg Trzech Kopców (4 października) i 2. Cracovia Półmaraton Królewski (25 października) oraz współorganizowane przez ZIS: charytatywny 4. Kraków Business Run (6 września) i 12. Krakowski Bieg Sylwestrowy (31 grudnia).

 

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS