PKO Bank Polski Biegajmy razem

PKO Bank Polski od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia, a także wspiera pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. Cracovia Maraton jest jednym z najważniejszych biegów, które znajdują się na długiej liście biegów masowych sponsorowanych przez Bank w ramach projektu „Biegajmy razem” .

Zapoczątkowany w 2013 r. program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” ma za zadanie popularyzować ideę biegania zarówno rekreacyjnego jak i w biegach masowych, zachęcać, motywować, a także inspirować do tej dyscypliny sportowej, promować zdrowy tryb życia. Ma pokazać, że bieganie to najlepiej oprocentowana lokata, która przynosi zyski przez całe życie. To sport, który można uprawiać wszędzie, bez angażowania środków pieniężnych. Jest skierowany do wszystkich Polaków – zarówno tych, którzy chcieliby zacząć biegać, a nie wiedzą od czego zacząć, jak też tych którzy już biegają. Amatorów i profesjonalistów. Wszystkich pasjonatów tej dyscypliny.

 

W ramach programu PKO Bank Polski wspiera kilkadziesiąt różnych imprez biegowych na terenie całej Polski. Na szczególną uwagę zasługują biegi o podłożu historycznym – cykl „Zabiegaj  o pamięć”, w skład którego wchodzą 3 biegi: Powstania Warszawskiego, Niepodległości i Konstytucji  3 maja, a także duże imprezy biegowe maratony i półmaratony takie jak : Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Półmaraton, Silesia Maraton, Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, Półmaraton Gryfa w Szczecinie, Półmaraton Lubelski Lipiec.

 

Drużynowa Liga Biegowa

 

W 2014 roku Bank uruchomił projekt pod hasłem „Drużynowa Liga Biegowa”, polegający na współzawodnictwie dwóch 50-osobowych zespołów – pracowników oraz klientów Banku. Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja rekreacyjnego biegania i zdrowego stylu życia, a także integracja miłośników tej dyscypliny sportu.

 

Drużyną klientów Banku kieruje Maciej Kurzajewski, dziennikarz sportowy, zdobywca Korony Maratonów Ziemi. Natomiast bankowców prowadzi Paweł Januszewski, lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m. Swoją wiedzą i doświadczeniem oba zespoły wspiera Jerzy Skarżyński, znakomity polski maratończyk, trener i autor bestsellerowych książek o bieganiu.

 

Rywalizacja ma za zadanie motywować zawodników do aktywnego trenowania oraz doskonalenia swoich umiejętności biegowych. Przez cały sezon członkowie zespołów będą zbierać punkty, zarówno drużynowo jak i indywidualnie, m.in. za udział w biegach etapowych podczas warszawskiej Triady – biegu Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego oraz Niepodległości, w treningach zorganizowanych przez Liderów jak również zajęciach w ramach akcji „BiegamBoLubię”.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, a także 4–dniowy obóz dla najaktywniejszych członków drużyny, która zbierze najwięcej punktów.

 

Biegamy-pomagamy

 

Podczas wspieranych przez Bank wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. Za przebiegnięcie do mety ze specjalną naklejką na koszulkę z hasłem „Biegnę dla …” przez określoną liczbę zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje środki na wskazany cel – każdorazowo 10 lub 20 tys. zł w zależności od rodzaju biegu, jego lokalizacji i dystansu. Do akcji może dołączyć każdy, kto chce pomóc. Nalepki można odbierać tuż przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu.

 

Od 2013 roku PKO Bank Polski zorganizował łącznie ponad 30 charytatywnych akcji biegowych, w ramach których Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała na rzecz potrzebujących osób i ich rodzin ponad 440 tys. zł. Łącznie wzięło w nich niemal 5 tys. osób. Podczas ubiegłorocznego Biegu Powstania Warszawskiego padł rekord – dla rocznego Leosia, który urodził się z wadą serca pobiegły aż 564 osoby, w tym 42 bankowców.

 

Biegnę dla Jasia

 

Podczas 13. Cracovia Marathon odbędzie się charytatywna akcja biegowa na rzecz dziewięcioletniego Jasia. Chłopiec urodził się z wadą serca. Przeszedł już wiele operacji i aby mógł prawidłowo się rozwijać, musi poddać się kolejnej. Rodzice gromadzą środki na ten cel. Jaś jest podopiecznym Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis. Jeśli dla chłopca pobiegnie co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jego leczenie.

Kartki – identyfikatory akcji „biegnę dla Jasia” – zawodnicy będą mogli odbierać:

- w dniu biegu na Rynku Głównym od godz. 8.00 do 8.45 w namiocie PKO Banku Polskiego w okolicach startu;

- podczas targów EXPO na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (stadion Wisły) przy ul. Reymonta 22;

- na stoisku PKO Banku Polskiego w dniach:

Piątek - 16.05.2014 r. w godzinach 12:00 - 20:00,

Sobota - 17.05.2014 r. w godzinach 10:00 - 20:00.

 

BiegamBoLubię

 

W ramach programu biegowego Bank wspiera akcję „BiegamBoLubię” Programu III Polskiego Radia. W jej ramach na ponad 70 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce w każdą sobotę o godzinie 9.30 odbywają się spotkania prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Podczas trwania akcji na falach radiowej Trójki, w każdy czwartek po godz. 17:00 emitowana jest audycja pod tą samą nazwą, gdzie twórcy akcji – Paweł  Januszewski i Krzysztof Łoniewski relacjonują sobotnie treningi i zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

 

„Biegajmy razem” w TVP1

 

Do wspólnego biegania i prowadzenia zdrowego trybu życia Bank zachęca poprzez cykl programów telewizyjnych pt. „Biegajmy razem”, emitowanych w każdą niedzielę w TVP1, prowadzonych przez Macieja Kurzajewskiego oraz Przemysława Babiarza. Tegoroczna edycja ruszyła 4 maja.