Piłkarze Wisły znów przy Reymonta

W piątek, 17 września piłkarze Wisły znów grali o ligowe punkty na Stadionie Miejskim imienia Henryka Reymana przy ulicy Reymonta, w meczu ekstraklasy zremisowali z Koroną Kielce 2-2 (1-0), w obecności 18 tysięcy kibiców. Do dyspozycji widzów oddano dwie trybuny. Na dwóch pozostałych trwają jeszcze prace, ale niebawem cały obiekt zostanie przekazany do użytku.

Piłkarskie widowisko poprzedził atrakcyjny pokaz zawodniczek sekcji gimnastycznej TS Wisła, na murawie pojawili się także inni młodzi sportowcy z klubowymi flagami. Zaproszenia otrzymało z górą 80 byłych piłkarzy  „Białej Gwiazdy”, zdecydowana większość pojawiła się na trybunach.
Drużyna gospodarzy dwukrotnie prowadziła – po trafieniach Pawła Brożka w 41 i Cezarego Wilka w 71 min, ale goście nie pozostawali dłużni - w 48 min z wolnego bramkę zdobył Aleksandar Vuković, a końcowy wynik ustalił w 83 min najskuteczniejszy gracz obecnego sezonu Andrzej Niedzielan.
Po 6. kolejkach Wisła z 10 pkt jest szósta, a tabelę zamyka z zerowym kontem Cracovia, która w Gdańsku z Lechią poniosła szóstą porażkę, tym razem 0-1 (0-1) po golu Bedi Buvala w 30 min.
Sympatycy „Pasów” mają nadzieję, że złą passę ich ulubieńców przerwie inauguracyjny występ na nowym stadionie przy ul. Kałuży w sobotę, 25 września.

[galeria:263]