Piłkarze Wisły w Portugalii nie sprostali Duńczykom, Cracovia w Turcji

Przebywający na zgrupowaniu w Portugalii piłkarze Wisły rozegrali w środę, 1 lutego drugi mecz w ramach turnieju Atlantic Cup. Mistrzowie Polski ulegli trzeciej drużynie ligi duńskiej - FC Midtjylland 2-3 (0-2).

W pierwszej połowie, w zespole z Krakowa wystąpili głównie dublerzy i w tym okresie podopieczni trenera Kazimierza Moskala stracili dwa gole , które strzelili: Jude Nworuh w 12. i Danny Olsen w 32. minucie.

Po przerwie efektowne bramki zdobyli: Ivica Iliev po indywidualnej akcji w 51 oraz Łukasz Garguła w 72 min.
Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, błąd wiślackiej defensywy sprawił, że Rilwan Hassan w 89 min zapewnił zwycięstwo duńskiej ekipie.

W zespole Wisły wystąpili: Jovanić - Jovanović (60 Lamey), Bunoza (74 Czekaj), Chavez, Paljić (74 Junior Diaz) - Brud (60 Nunez), Jirsak (74 Małecki), Szewczyk (60 Melikson), Garguła (74 Wilk), Iliev (74 Kirm) - Biton (60 Genkow).

W niedzielę 5 lutego, o godz. 21.00, kolejnym rywalem Wisły będzie Odense BK (transmisja telewizyjna w Orange Sport).

Piłkarze Cracovii po powrocie z Hiszpanii wyjechali do Turcji na drugą część przygotowań do wiosennej rundy ekstraklasy. Wśród wybrańców trenera Dariusza Pasieki nie ma leczącego kontuzję Mołdawianina Aleksandru Suworowa.