Piłkarze Wisły w ćwierćfinale: Gol Genkowa

Bułgarski napastnik Wisły Cwetan Genkow w 56/ minucie wyjazdowego meczu z pierwszoligową Wartą w Poznaniu umieścił w bramce piłką odbitą przez Adriana Lisa po źle wykonanym przez Maora Meliksona karnym i w ten sposób zapewnił krakowskiej drużynie zwycięstwo 1-0 (0-0) i awans do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski.

Wisła miała jeszcze jedną poważną szansę na podwyższenie wyniku, ale w 77. minucie kolejnego karnego zmarnował Rafał Boguski, strzelając w słupek, niefortunny egzekutor „11" popisał się co prawda celną dobitką, ale w myśl przepisów sędzia Tomasz Wajda z Żywca nie mógł uznać tego gola.

W bramce „Białej Gwiazdy" pojawił się tym razem Michał Miśkiewicz i w kilku trudnych sytuacjach dobrze interweniował. W drugiej połowie (w 64 min) pojawił się na boisku odsunięty aż od pięciu spotkań w ekstraklasie reprezentant Hondurasu Romell Quioto.

W innym wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Ruch Chorzów pokonał po dogrywce Koronę Kielce 3-1 (1-1, 0-0).