Piłkarze Wisły rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Piłkarze Wisły Kraków, którzy na półmetku rozgrywek ekstraklasy zajmują odległe 12. miejsce, z dorobkiem 18 punktów (bramki: 14-22), rozpoczęli w poniedziałek, 7 stycznia 2013, przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia odbyły się w siłowni, w trakcie treningu zawodnicy również biegali a niektórzy z nich przeszli badania kardiologiczne.

Z zespołu, prowadzonego nadal przez Tomasza Kulawika, odszedł napastnik olimpijskiej reprezentacji Hondurasu Romell Quioto, klub postanowił też rozwiązać kontrakt z duńskim obrońcą Janem Frederiksenem.

Jak powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej trener Tomasz Kulawik, głównym celem Wisły w najbliższych miesiącach będzie poprawa lokaty w ligowej tabeli oraz awans na jak najwyższy szczebel rywalizacji w Pucharze Polski.  W ćwierćfinale PP „Biała Gwiazda" spotka się z Jagiellonią (terminy do szczegółowego ustalenia: 26-28 lutego w Krakowie i 26-28 marca w Białymstoku).

W ramach przygotowań zespół wyjedzie na dwa zgrupowania do tureckiej miejscowości Belek, gdzie rozegra siedem sparingów: 16 stycznia - z Eintrachtem Brunszwik, 19 stycznia - z Czornomorcem Odessa, 22 stycznia - z Amkarem Perm, 25 stycznia - z Terekiem Grozny, 6 lutego - z Karpatami Lwów, 9 lutego - Liteksem Łowecz i 12 lutego - z CSKA Sofia.

Na testach pojawił się nigeryjski pomocnik, Emmanuel Sarki, w kadrze zespołu znalazł się utalentowany junior, 17-letni Paweł Stolarski. Wisła zainteresowana jest reprezentantem Hondurasu Orlinem Peraltą. Być może wróci do Krakowa Patryk Małecki, który rozwiązał kontrakt z tureckim Eskişehirsporem, do którego był wypożyczony. „Zielone światło" na zagraniczne transfery otrzymali natomiast Maor Melikson i Cezary Wilk.

Rundę wiosenną ekstraklasy zainauguruje Wisła wyjazdowym meczem z GKS-em Bełchatów 24 lutego.