Piłkarze Wisły rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

W sobotę, 11 czerwca mistrzowie Polski, piłkarze krakowskiej Wisły rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem. Wyjechali tam z nowo pozyskanym napastnikiem, 31-letnim Serbem Ivicą Ilievem, który podpisał dwuletni kontrakt.

Iliev jest wychowankiem Partizana Belgrad. Z klubem tym zdobył w tym roku mistrzostwo i Puchar Serbii, występował także we zespołach Messina i Genoa FC oraz greckim PAOK-u Saloniki.
Dyrektor sportowy Stan Valckx zapewnił, że Wisła doszła do porozumienia z Osmanem Chavezem i Platense Puerto Cortes w sprawie podpisania z reprezentacyjnym obrońcą Hondurasu pięcioletniej umowy. Nie wiadomo natomiast czy w drużynie „Białej Gwiazdy" będą nadal grać: Słowak Erik Cikos, Argentyńczyk Andres Rios i Białorusin Michaił Siwakow.
20 czerwca w szwajcarskiej miejscowości Nyon odbędzie się losowanie europejskich pucharów, Wisła pozna pierwszego przeciwnika. Zmierzy się z nim 12 lub 13 oraz 19 lub 20 lipca w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, bo w tej fazie rozgrywek rozpocznie rywalizację.