Piłkarze ręczni znów w Krakowie: Michael Biegler, Bartosz Jurecki i Kamil Syprzak o losowaniu EURO 2016 i meczu z Danią

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych od poniedziałku znów przebywa w Krakowie. We wtorek, 16 czerwca odbyła się konferencja prasowa, z udziałem trenerów Michaela Bieglera i Jacka Będzikowskiego oraz duetu obrotowych: Bartosza Jureckiego i Kamila Syprzaka, poświęcona losowaniu grup EHF EURO 2016 i towarzyskiemu meczowi z Danią.

Dla biało-czerwonych, którzy 1 i 2 maja zagrali w TAURON Arenie Kraków przeciwko Rumunom i Egipcjanom, sobotnie spotkanie z wicemistrzami Europy Duńczykami (początek o godz. 20.00) będzie ostatnim występem w podwawelskim grodzie przed przyszłorocznymi ME (15-31 stycznia).

 

Wtedy nasze miasto z nowoczesną halą widowiskowo-sportową w Czyżynach stanie się dla polskich szczypiornistów drugim domem, a według optymistów także twierdzą nie do zdobycia dla rywali podopiecznych Michaela Bieglera.

 

Jak przyznał niemiecki szkoleniowiec Polaków, kolejny, kilkudniowy pobyt w Krakowie ma służyć konsolidacji zespołu. Przyjechali więc nawet kontuzjowani gracze.

 

Ważnym celem tej wizyty jest promowanie EURO 2016 poprzez uczestnictwo w piątkowej uroczystości losowania grup finałowych ME i wreszcie jeszcze jeden pożyteczny sprawdzian. I choć goście z Danii anonsują w swoim składzie wielu młodych zawodników, można być pewnym atrakcyjnego widowiska.

 

Przed dwoma laty, gdy Dania sposobiła się do organizacji mistrzostw Starego Kontynentu, na podobny mecz towarzyski zaprosiła ekipę Polski. Teraz nadarzyła się okazja do rewanżu.

 

- Gra w Polsce jest zawsze fantastycznym przeżyciem. Kibice dopisują, jest świetna atmosfera, tutaj dodatkowej motywacji nie potrzeba. Chcielibyśmy poczuć przedsmak tego, co się będzie działo podczas mistrzostw Europy – powiedział Bartosz Jurecki.

 

Kamil Syprzak rozpocznie wkrótce nowy etap kariery sportowej, pod koniec lipca dołączy do triumfatorów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów z FC Barcelona. Dla sympatyków jego talentu najbliższe wydarzenia w Krakowie to niepowtarzalna szansa zdobycia autografu nowej gwiazdy Barcy.

 

Tydzień z EURO 2016 w Krakowie


- czwartkowe uruchomienie - o godz. 11.00 - elektronicznego zegara na Rondzie Matecznego odliczającego czas do przyszłorocznych mistrzostw;

- piątkowe losowanie - o godz. 14.30 w Centrum Kongresowym ICE Kraków - grup finałowych ME;

- finał akcji „Szczypiorniak na Orlikach” ze spotkaniami najlepszych drużyn o medale w TAURON Arenie Kraków (od godz. 15.00, przed sobotnim meczem Polska – Dania).

 

Bilety na mecz Polska – Dania można jeszcze kupić drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.ebilet.pl.

Wejściówki będą także dostępne w dniach 18-20 czerwca w kasach TAURON Areny Kraków, w godz. 10.00-20.00.   

 

Fot. MCH/ZIS