Piłkarska ekstraklasa: Zespół Wisły umacnia się na pozycji lidera, Cracovia pokonała Lecha Poznań

To był bardzo udany weekend krakowskich zespołów piłkarskiej ekstraklasie. W sobotę prowadząca w tabeli Wisła wygrała z Widzewem Łódź 2-0 (1-0), zwiększając przewagę nad najgroźniejszymi rywalami: Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa. Natomiast w niedzielę Cracovia pokonała mistrza Polski Lecha Poznań 1-0 (1-0) i choć nadal zajmuje ostatnie miejsce, zmniejszyła dystans do wyprzedzających ją Polonii Bytom i Arki Gdynia.

Wisła, w obecności blisko 16 tysięcy widzów, objęła prowadzenie w 44 min, gdy Patryk Małecki wykorzystał podanie z prawego skrzydła Andraża Kirma, celnie strzelając lewą nogą. W 79 min Kirm udaną dobitką naprawił błąd po niefortunnym wykonaniu przez siebie karnego - piłkę sparował bowiem Bartosz Kaniecki, który pojawił się na boisku po tym, jak Maciej Mielcarz został ukarany drugą żółtą kartką, a w jej następstwie czerwoną za faul na Maorze Meliksonie. Pomocnik z Izraela popisał się fantastycznym, kilkudziesięciometrowym rajdem.

Jedyną, zwycięską bramkę zdobył dla Cracovii w 28 min Mateusz Klich uderzeniem zza pola karnego. Piłka po rykoszecie od obrońcy Lecha Marcina Kikuta przelobowała bramkarza gości Krzysztofa Kotorowskiego. To widowisko obejrzało 12 tysięcy kibiców.

Po 18. kolejkach spotkań Wisła ma 36 punktów, wyprzedając Jagiellonię - 32 i Legię - 31. Cracovię z 13 pkt dzieli od przedostatniej w tabeli Arki 5 pkt a od plasującej się na 14. pozycji bytomskiej Polonii - 6.

Przed oboma meczami w Krakowie chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar tragicznego trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.
W sobotę, 19 marca Cracovia znów na stadionie przy ul. Kałuży, o godz. 19.15, zmierzy się z Koroną Kielce, a dzień później Wisła o godz. 17.15 zagra w Bytomiu z Polonią.
Fot. MCH/ZIS

[galeria:326]


[galeria:328]