Piłkarska ekstraklasa: Wisła ucieka rywalom, zatrzymana pogoń Cracovii

Prowadząca w piłkarskiej ekstraklasie Wisła Kraków pokonała drugą w tabeli Jagiellonię Białystok 2-0 (1-0) i ma już nad nią 8 punktów przewagi. Zajmująca ostatnie, 16. miejsce Cracovia poniosła pierwszą w rundzie wiosennej porażkę, przegrywając w Zabrzu z Górnikiem 0-1 (0-1).

Mecz „na szczycie" Wisły z Jagiellonią odbył się w niedzielne popołudnie przy pięknej, słonecznej pogodzie i szybko ułożył się po myśli zespołu z Krakowa. W 26 min prowadzenie uzyskał Słoweniec Andraż Kirm, po przerwie - w 63 min - pierwszego gola w polskiej lidze strzelił bułgarski napastnik „Białej Gwiazdy" Cwetan Genkow. W 71 min Estończyk Siergiej Pareiko obronił karnego, wykonywanego przez kapitana białostockiej drużyny, Tomasza Frankowskiego. Dorobek Wisły to już 40 punktów.
W zamykającym 20. kolejkę spotkaniu w Zabrzu Górnik zapewnił sobie skromny sukces w konfrontacji z Cracovii dzięki bramce zdobytej w 18 min przez Daniela Sikorskiego.
Cracovia, która ma 16, o 4 mniej od Arki Gdynia i Polonii Bytom, w sobotę 9 kwietnia o godz. 17.00 podejmie trzecią w tabeli Lechię Gdańsk, dzień później - o godz. 16.45 - Wisła zmierzy się w Kielcach z Koroną.

[galeria:329]