Piłkarska ekstraklasa: Remisy Wisły i Cracovii

Choć piłkarze Wisły przez blisko pół godziny piątkowego meczu ekstraklasy z Lechem Poznań grali z przewagą jednego zawodnika, zremisowali 0-0. Z kolei, drużyna Cracovii, już pod wodzą nowego szkoleniowca Tomasza Kafarskiego, w wyjazdowym spotkaniu z Łódzkim Klubem Sportowym, wykorzystała podobną sytuację i odrobiła dwubramkowe straty, kończąc rywalizację wynikiem 2-2 (0-2).

Na trafienia Marka Saganowskiego (28', z karnego) i Artura Gieragi (33', głową)  skutecznie odpowiedzieli Vladimir Boljević (60', z wolnego) i Hesdey Suart (87'). W 50. min, z powodu drugiej żółtej kartki, musiał opuścić boisko zawodnik gospodarzy Piotr Klepczarek.

W Krakowie, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, Lech od 65. minuty występował w „dziesiątkę", ponieważ drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną został ukarany Mateusz Możdżeń. Poznaniacy, prowadzeni przez debiutującego w ekstraklasie w roli I trenera Mariusza Rumaka,  nie stracili jednak gola, utrzymali bezbramkowy remis.

Wisła - z dorobkiem 32 punktów - ma już o 10 pkt mniej od prowadzącej w tabeli Legii Warszawa. Cracovia spadła na ostatnie miejsce, gromadząc tyle samo punktów (17), co ŁKS, ale w bezpośrednich konfrontacjach z tym przeciwnikiem jest gorsza (0-1 w Krakowie i 2-2 w Łodzi).

W 21./ kolejce na wszystkich stadionach ekstraklasy uczczono chwilą ciszy pamięć zmarłego w środę, 7 marca w wieku 54 lat 60-krotnego reprezentanta Polski, brązowego medalistę mistrzostw świata (1982) Włodzimierza Smolarka.

Krakowski duet w ekstraklasie czekają w najbliższym tygodniu mecze na boiskach rywali. Wisłę w sobotę, 17 marca o godz. 15.45 podejmie PGE GKS Bełcharów, a Cracovię dzień później, o 14.30, Śląsk Wrocław.

"Biała Gwiadza" już we wtorek, 13 marca rozegra pierwszy ćwierćfinał Pucharu Polski z Lechem w Poznaniu (18.30, transmisja telewizyjna w TVN Turbo), rewanż w Krakowie - 20 marca.

Podczas ostatniego weekendu napłynęły na Reymonta niedobre wieści z UEFA. Za wybryki kibiców podczas spotkania 1/16 finału Ligi Europy ze Standardem w Liege Wisła musi zapłacić karę w wysokości 80 tys. euro i pokryć koszty zniszczeń na stadionie Belgów.  Ponadto, bramkarz Siergiej Pareiko został odsunięty o trzech występów w europejskich pucharach.  Dwóch spotkań wyjazdowych tych rozgrywek nie będą mogli oglądać fani krakowskiego zespołu.