Piłkarska ekstraklasa: Pierwszy punkt Cracovii na własnym boisku, Wisła trzecia w tabeli po zwycięstwie w Łodzi

Piłkarze Cracovii po bezbramkowym remisie z Polonią Warszawa zdobyli w poniedziałek 24 października pierwszy w tym sezonie punkt na własnym boisku w rozgrywkach ekstraklasy. W sumie mają ich 6 i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Broniąca mistrzowskiego tytułu Wisła wygrała w niedzielę wyjazdowe spotkanie z Łódzkim Klubem Sportowym 2-1 i awansowała na trzecie miejsce - z dorobkiem 21 pkt.

W Łodzi już dziewiątą ligową bramkę dla „Białej Gwiazdy" zdobył izraelski napastnik David „Dudu" Biton i zapewniła ona podopiecznym holenderskiego trenera Roberta Maaskanta skromne zwycięstwo, na listę strzelców wpisał się także prawy obrońca Michael Lamey.

Cracovia była bliska pełnego sukcesu w konfrontacji z Polonią, ale z powodu spalonego sędzia Hubert Siejewicz z Białegostoku nie uznał Bośniakowi Bojanowi Puzigacy trafienia w 90 min.

W najbliższą sobotę 29 października o godz. 18 Wisła podejmie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana beniaminka Podbeskidzie Bielsko-Biała. Cracovia w tym samym dniu - o godz. 15.45 - zmierzy się z Widzewem w Łodzi.
Zanim odbędzie się 12. kolejka spotkań ekstraklasy, Wisłę czeka jeszcze - w środę, 26 października o godz. 13.30 - wyjazdowy występ w  1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Limanovii.

[galeria:393]
Fot. MCH/ZIS