Piłkarska ekstraklasa: 3 punkty Wisły z nowym trenerem, przegrana Cracovii

Zwycięski debiut nowego trenera piłkarzy Wisły Michała Probierza - w sobotę, 3 marca w Gdańsku mistrzowie Polski wygrali z Lechią 2-0 (2-0). Dzień wcześniej ogromne rozczarowanie przeżyli sympatycy Cracovii, podopieczni Dariusza Pasieki doznali porażki przed własną publicznością z zamykającym ligową tabelę zespołem, KGHM Zagłębie Lubin 0-2 (0-0).

Wisła po raz pierwszy w 2012 roku wywalczyła trzy punkty. Już w 8, minucie krakowianie objęli prowadzenie, gdy Gervasio Nunez precyzyjnie dośrodkował z rożnego, Junior Diaz sprytnie zagrał do Kew Jaliensa a holenderski środkowy obrońca „Białej Gwiazdy", kończąc akcję, celnie strzelił. W 40. min wynik podwyższył David „Dudu" Biton, wykorzystując karnego, podyktowanego przez arbitra Marcina Borskiego z Warszawy za faul Luiza Carlosa Deleu na Ivicy Ilievie.

Wiślacy awansowali na 6. pozycję (31 pkt), na fotelu lidera zasiadła Legia Warszawa, drugi jest Śląsk Wrocław - z identycznym dorobkiem 39 punktów.

W meczu broniących się przed spadkiem Cracovii i Zagłębia obrońcy gospodarzy ułatwili rywalom zdobycie bramek przez Brazylijczyka Eltona Lirę (50') i Słowaka Romana Slobodę (90+4'). Ten drugi pojawił się na boisku w trzeciej doliczonej minucie spotkania i błyskawicznie wpisał się na listę strzelców.

Po ostatnim niepowodzeniu Cracovia spadła na 15. miejsce i ma tyle samo punktów, co ostatni w tabeli ŁKS - 16, tracąc jeden do Zagłębie i trzy do Lechii.

Już w najbliższy piątek, 9 marca obie krakowskie drużyny - w ramach 21. kolejki  - czekają trudne konfrontacje. O godz. 18.00 Cracovia zmierzy się w Łodzi z ŁKS-em, natomiast o 20.30 Wisła podejmie Lecha Poznań, którego zaplanowany na poniedziałek, 5 marca mecz z Górnikiem Zabrze został przełożony na inny termin z powodu ogłoszenia żałoby narodowej po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami.