Piłka ręczna: Rusza sprzedaż biletów na mecz Polska – Dania w Tauron Arenie Kraków

21 maja do sprzedaży trafią bilety na towarzyski mecz piłkarzy ręcznych Polska – Dania, który odbędzie się 20 czerwca, w sobotę, o godz. 20:00 w Tauron Arenie Kraków. Duńczycy to aktualni wicemistrzowie Starego Kontynentu, mający już zapewniony awans na styczniowe Mistrzostwa Europy w Polsce.

Dystrybucja biletów rozpocznie się 21 maja, w czwartek, o godz. 10:00. Wejściówki zostały podzielone na 5 kategorii cenowych, najtańsze można nabyć za 39 zł. Sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl.

 

Mecz z Danią będzie ostatnią przed EHF EURO 2016 (15-31 stycznia) okazją dla kibiców, aby w Krakowie zobaczyć brązowych medalistów mistrzostw świata z Kataru. Obrotowy Reprezentacji Polski Bartosz Jurecki liczy, że hala będzie wypełniona po brzegi: - Gra w Polsce to dla nas fantastyczne przeżycie. Kibice dopisują, jest świetna atmosfera, tutaj dodatkowej motywacji nie potrzeba. Jestem przekonany, że w czerwcu podczas meczu z Duńczykami trybuny będą pełne. Kibice z pewnością nas nie zawiodą. Chcielibyśmy poczuć przedsmak tego, co się będzie działo podczas ME.

 

Spotkania Polski i Danii to historia światowego szczypiorniaka, żeby przypomnieć tylko pamiętne mecze, które zapewniały naszej narodowej drużynie medale mistrzostw świata: zwycięstwo 23-22 w meczu o brąz w 1982 roku, wygrany 36-33 po dwóch dogrywkach półfinał w 2007 oraz zwycięskie spotkanie o brąz 31-23 w 2009 roku.

 

Dla kibiców przygotowana została również specjalna pula 300 biletów (30 zł/szt.) na ceremonię losowania grup finałowych, która odbędzie się 19 czerwca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

 

Ceny biletów na mecz Polska – Dania:

Kat. I – 149 zł

Kat. II – 109 zł

Kat. III – 89 zł

Kat. IV – 59 zł

Kat. V – 39 zł

Osoby niepełnosprawne na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem – 59 zł

 

Fot. Norbert Barczyk/Archiwum ZPRP