Pierwszy półfinał Agnieszki Radwańskiej w Australian Open

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska po raz pierwszy zagra w półfinale wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. 

Awans do czwórki najlepszych singli stek tegorocznego turnieju zapewniło jej zwycięstwo nad broniącą tytułu Białorusinką Wiktorią Azarenką 6-1, 5-7, 6-0.

 

Był to na pewno jeden z najlepszych występów 24-letniej krakowianki w tenisowej karierze. Z Azarenką doznała wcześniej aż 12 porażek, przy zaledwie 3 zwycięstwach. Przez dwa poprzednie lata nie umiała sobie poradzić z silniejszą fizycznie Białorusinką, ulegając jej aż siedem razy z rzędu. W końcu jednak  przerwała złą passę i do tego w znakomitym stylu.

 

Podczas środowego, 2-godzinnego pojedynku Polka zaprezentowała wiele fantastycznych uderzeń, długie wymiany piłki kończyła wielokrotnie świetnymi zagraniami., bardzo skutecznie grała też przy siatce.

 

W czwartek nad ranem (o godz. 5.00-5.30) powinno się rozpocząć półfinałowe spotkanie Agnieszki Radwańskiej  (nr 5)  z rówieśniczką ze Słowacji  Dominiką Cibulkovą (nr 20), wyznaczone jako trzecie z kolei na korcie centralnym – Rod Laver Arena.

 

Korzystny dla naszej reprezentantki bilans (5-1) pozwala upatrywać w Agnieszkę faworytkę tej konfrontacji, ale o dużych możliwościach Słowaczki przekonała się już rok temu w przegranym finale w Stanford.  

 

W tegorocznym Australian Open Cibulkova oddała przeciwniczkom tylko jednego seta (Rosjance Marii Szarapowej), co potwierdza jej wysoką formę.

 

Agnieszka Radwańska w drodze do półfinału wygrała z Julią Putincewą (Kazachstan) 6-0, 5-7, 6-2, Olgą Goworcową (Białoruś) 6-0, 7-5, Anastazją Pawliuczenkową (Rosja, nr 29)) 5-7, 6-2,. 6-2, Garbine Muguruzą  (Hiszpania) 6-1, 6-3 i dziś z rozstawioną z nr. 2 Wiktorią Azarenką (Białoruś) 6-1, 5-7, 6-0.