Pierwszy ?Orlik? w Dzielnicy XIII, jedenasty w Krakowie

We wtorek, 19 kwietnia Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa dokonał otwarcia pierwszego w Dzielnicy XIII, a jedenastego w naszym mieście kompleksu ?Moje Boisko - Orlik? przy ul. Lipskiej/Myśliwskiej.

Z obiektu, którego operatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących, korzystają także uczniowie okolicznych szkół oraz dzieci, młodzież i dorośli z pobliskich osiedli. Oprócz boiska piłkarskiego z syntetyczną trwają mają do dyspozycji boisko o nawierzchni poliuretanowej do koszykówki i siatkówki.

- Oprócz tego „Orlika" w tym roku chcemy otworzyć jeszcze trzy inne. Staramy się doprowadzić do sytuacji aby do końca 2012 roku w każdej dzielnicy Krakowa był co najmniej jeden taki kompleks boisk - powiedział Prezydent Majchrowski. - Cieszę się bardzo, że ten „Orlik" został oddany w zarząd ośrodkowi dla dzieci niesłyszących. Ta szkoła ma nie tylko osiągnięcia edukacyjne, dydaktyczne, ale także sportowe w skali ogólnopolskiej.

Agata Czech - Dyrektor SOSW i Zygmunt Włodarczyk - Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII w swoich występieniach dziękowali Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, władzom Miasta, Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie i wykonawcy - firmie "Halux".
Bezpośrednio przed uroczystością rozegrane zostały dwa turnieje integracyjne w siatkówce i piłce nożnej, zakończone zwycięstwem drużyn Zespołu Szkół Zawodowych z Wieliczki, którym Prezydent Majchrowski wręczył puchary, natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących otrzymał w prezencie piłki.
Odbyły się też występy artystyczne, szczególne wrażenie na zebranych wywarło wykonanie piosenki Marka Grechuty "Świecie nasz" w języku migowym.
Nowego "Orlika" poświęcił Ksiądz Sławomir Knopik - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie.


[galeria:337]

Fot. MCH/ZIS