Pierwszy dzień IX CM za nami. Niedzielę, 25 kwietnia o 9:30 start biegu głównego. Zapraszamy!

W obu biegach zawodnicy rywalizowali na pętli wokół Błoń Krakowskich. Uczestnicy Mini Maratonu pokonali 4,2 km (3530 m długości okrążenia plus brakujący do 4,2 km dystans), a rolkarze przejechali 12 kółek. W Mini Maratonie zwyciężył Kamil Murzyn z Krakowa (czas 0:12:31), przed Siergiejem Fiskowiczem z Ukrainy i kolejnym krakowianiniem Andrzejem Lachowskim. Wśród pań najlepsza była Ewa Brych-Pająk z Częstochowy (czas 0:15:21) przed Karoliną Pilarską z Koszęcina i Janina Malską (jedyną dotychczasową polską triumfatorką Cracovia Maraton, IV edycji w 2005 roku) z Bolesławia. W Cracovia Maraton na rokach zwyciężył z nowym rekordem trasy (1:15:12,65) Bartosz Chojnacki z Warszawy przed Maciejem Biegą z Sanoka i Jakubem Lescinskim ze słowackiego Proszowa. Wśród pań triumfowała Paulina Kowalik z Dusznik Zdroju (czas 1:16:30,55) przed Kają Żółkiewską z Tomaszowa Lubelskiego i Patrycja Zdrojewską z Dusznik Zdroju. Pełne wyniki V Mini Maratonu im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na rolkach można znaleźć tutaj .
Przypominamy, że w niedzielę o godzinie 9:30 wystartuje bieg główny IX Cracovia Maraton! Zapraszamy!

Start V Mini Maratonu im. Piotra Gładkiego
Start V Mini Maratonu im. Piotra Gładkiego, z numerem 299 zwycięzca, krakowianin Kamil Murzyn