Pierwsze posiedzenie Komitetu Organizacyjnego 15. PZU Cracovia Maraton

We wtorek, 15 marca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Organizacyjnego 15. PZU Cracovia Maraton.

Gremium, powołanemu zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, przewodzi Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

W Komitecie Organizacyjnym jednej z największych w Polsce imprez biegowych o bogatej już tradycji, cieszącej się dużym zainteresowaniem maratończyków znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Szkoły Aspirantów Pożarnictwa.

Podczas wtorkowego spotkania omówiono stan przygotowań do 15. PZU Cracovia Maraton oraz innych wydarzeń składających się na Krakowskie Spotkania Biegowe, które w tym roku potrwają od 13 do 15 maja.

Przedstawiona została prezentacja obejmująca kwestie organizacyjne, marketingowo-promocyjne i sportowe.

Jak już informowaliśmy, trasa 15. PZU Cracovia Maraton uzyskała atesty PZLA, AIMS oraz IAAF, podobnie jak przed rokiem biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle. Start i metę wyznaczono na Rynku Głównym.

Fot. MCH/ZIS