Paweł Sadzikowski zapewnia: mistrz świata Greg Hancock wystartuje w Nowej Hucie

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 29 września w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie prezes klubu Speedway Wanda Paweł Sadzikowski zapewnił, że tegoroczny mistrz świata, Amerykanin Greg Hancock wystartuje 1 października o godz. 15.00 na torze w Nowej Hucie w III Indywidualnym, Turnieju Żużlowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

- Z Gregiem Hancockiem porozumieliśmy się w sprawie jego udziału w naszym turnieju jeszcze zanim jeszcze wygrał rywalizację z Jarosławem Hampelem, i po raz drugi w karierze wywalczył tytuł mistrza świata i wbrew temu, co napisał jeden z krakowskich dzienników, powołując się na trenera Falubazu Zielona Góra Marka Cieślaka, Hancock weźmie udział w sobotnich zawodach na torze Wandy - powiedział prezes Sadzikowski. - Zobaczymy także broniącego trofeum sprzed roku Janusza Kołodzieja oraz Adama Skórnickiego, Adriana Miedzińskiego, Sebastiana Ułamka, Andrieja Karpowa, Jozsefa Tabakę, ulubieńca nowohuckiej publiczności z poprzedniego sezonu Andrieja Kudriaszowa, Jacka Rempałę i wielu innych zawodników.

Kibice obejrzą dwadzieścia biegów serii zwykłej, dwa półfinały i finał. Formuła będzie więc taka, jak w cyklu Grand Prix.

- Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, prognozy są  obiecujące - dodał Paweł Sadzikowski. - Liczę na pełne emocji, ekscytujące widowisko, podobnie jak w dwóch minionych latach.

Przypomnijmy, że w 2009 roku Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zdobył Rosjanin Emil Sajfutdinow, wygrywając z Tomaszem Gollobem. W drugiej edycji najlepszy był Janusz Kołodziej, bijąc ponadto rekord toru, a krakowscy sympatycy „czarnego sportu" omieli okazję podziwiać w akcji trzykrotnego mistrza świata Australijczyka Jasona Crumpa.

Organizatorzy gwarantują bezpłatny wstęp dzieciom do lat 7 a ulgowe bilety uczniom i studentom. W sobotnie popołudnie, o godz. 15.00, zapraszają na obiekt przy ul. Odmogile 1b.

[galeria:384]
Fot. MCH/ZIS