Patryk Dudek z Pucharem Prezydenta Miasta Krakowa!

Patryk Dudek zwyciężył w czwartej edycji Międzynarodowego Turnieju Żużlowego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. W finałowym biegu zawodnik ekstraligowego klubu SPAR Falubaz Zielona Góra pokonał Brytyjczyka Craiga Cooka (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) i Daniela Kaczmarka, reprezentanta gospodarzy imprezy – Speedway Wandy Instal Kraków.

Na czwartym miejscu uplasował się kolejny żużlowiec miejscowych – Ukrainiec Andriej Karpow, który nie ukończył finału ze względu na defekt motocykla.

Po dwudziestu biegach fazy zasadniczej turnieju, do decydującej potyczki zakwalifikowali się bezpośrednio Dudek i Cook (odpowiednio 11 i 10 punktów). Grono finalistów zostało uzupełnione po barażu, w którym krakowscy przedstawiciele „czarnego sportu” – Kaczmarek (1. miejsce) i Karpow (2. lokata) pozbawili złudzeń Krystiana Pieszczka (SPAR Falubaz Zielona Góra) i Marcina Rempałę (KSM Krosno; Rempała zastąpił na liście startowej Duńczyka Kennetha Hansena ze Speedway Wandy Instal Kraków – przyp. MCH). Tym samym Pieszczek zakończył zawody na piątym miejscu, a Rempała na szóstym.

Organizatorami imprezy byli: Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Speedway Wanda Kraków.

Fot. MCH/ZIS