Otwarcie hali sportowej Orła Piaski Wielkie: rojno, gwarno, kolorowo…

We wtorek 23 grudnia 2014 roku uroczyście została otwarta hala sportowa Orła Piaski Wielkie. Klub będzie korzystał z obiektu na podstawie umowy dzierżawy z Gminą Miejską Kraków.

W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego Zastępca Prezydenta Tadeusz Matusz przekazał symboliczny klucz Prezesowi KS Orzeł Józefowi Wajdzie w obecności Przewodniczącego Zarządu i Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie Krzysztofa Sułowskiego, Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Prezesa Zarządu Frapolu sp. z o.o. Grzegorza Marsa oraz parlamentarzystów, radnych miejskich i działaczy sportowych.

 

Młodzi zawodnicy Orła otrzymali piłki od Prezydenta Miasta Krakowa i głownego wykonawcy hali, firmy Frapol. Odwzajemnili się podziękowaniami i bukietami kwiatów.

 

Poświecenia nowego obiektu dokonał Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, ks. Wojciech Stokłosa.

 

Podczas wtorkowej uroczystości było rojno i gwarno,  młodzi sportowcy Orła z zapałem sprawdzali nowe boiska. Wszystkim bardzo podobał się kolorowy wystrój wnętrza  hali.

 

Przypomnijmy, że prace budowlane zostały zakończone 27 listopada 2014 roku, w ciągu niespełna miesiąca halę wyposażono w niezbędne urządzenia do gry w futsal, siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę i tenisa, zamontowano kotary, dzięki temu będzie można jednocześnie prowadzić zajęcia sportowe dla trzech grup ćwiczących.

Zakres prowadzonych od listopada 2013 roku prac obejmował nie tylko budowę samej hali ale także rozbudowę zaplecza, hallu wejściowego/recepcji, wykonanie dodatkowych pomieszczeń szatni i  magazynów na sprzęt sportowy a także dojść  i dojazdów, w tym budowę drogi pożarowej oraz parkingu i ogrodzenia.

Hala ma powierzchnię zabudowy 2377,45 m², dysponuje jedną z największych w Krakowie aren sportowych, porównywalną z tą znajdującą się w Kraków Arenie. Została wyłożona wykładziną o dużych walorach użytkowych i estetycznych  francuskiej firmy Gerflor.

W części sanitarno-socjalnej do dyspozycji sportowców są cztery obszerne szatnie – każda z trzema odrębnymi prysznicami oraz pokój trenerski wraz z wyposażeniem (płyta indukcyjna, lodówka itp.).

Firma Frapol sp. z o.o. z Krakowa wykonała prace na podstawie projektu, przygotowanego przez krakowską Pracownię Architektoniczną Joanna Kołodziej.

Całkowity koszt inwestycji (od 2009 r.) wraz z projektem to 10,5  mln zł brutto (całość środków z budżetu Gminy Miejskiej Kraków, w tym ok. 200 tys. zł środków pozostających w dyspozycji Dzielnicy XI Podgórze Duchackie).

Wydatki poniesione od 2013 roku: 8 455 954,12 zł brutto (całość środków z budżetu Gminy Miejskiej Kraków).

KS Orzeł Piaski Wielkie, oprócz hali sportowej, dysponuje także głównym boiskiem piłkarskim z trybuną oraz boiskiem treningowym ze sztuczną nawierzchnią.   

Podstawowe parametry hali sportowej KS Orzeł Piaski Wielkie:

- Powierzchnia zabudowy: 2377,45 m²

- Powierzchnia wewnętrzna (do gry): 2270 m² (dla porównania w Kraków Arenie - 2390 m²)

- Wymiary: 66,9 x 36,9 m

- Oświetlenie: metalohalogenowe ceramiczne

- Średnie natężenie światła: 520 luksów

- Maksymalna wysokość: 11,7 m (do kalenicy)

- Wysokość: 7,04 m (do okapu)

 

Fot. MCH/ZIS