Otwarcie hali KS Prądniczanka: nowe perspektywy zasłużonego klubu

We wtorek, 22 października 2013 roku została oddana do użytku - po przebudowie i modernizacji - hala sportowa KS Prądniczanka, przy ul. Majora 12a. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przekazał symboliczny klucz  do obiektu Jerzemu Starmachowi - Wiceprezesowi, reprezentującemu Zarząd  Klubu Sportowego Prądniczanka, w obecności Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Radnego Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca -  inicjatora modernizacji hali oraz zaproszonych gości. 

Poświęcenia hali dokonał Ks. Jerzy Serwin - Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela.

 

Budowę rozpoczęto w pierwszej połowie lat 80.  Potem, była kontynuowana w latach 2006-2009 (w tym okresie przeznaczono na ten cel ze środków Gminy Miejskiej Kraków 2 767 400 zł), ale dopiero po przejęciu inwestycji przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przebudowano i zmodernizowano halę zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, oddając ją w dzierżawę KS Prądniczanka.

 

W 2009 roku na zlecenie ZIS wykonano inwentaryzację hali sportowej oraz ekspertyzy konstrukcyjno-budowlane, sporządzono dokumentację zamienną, aby zakończyć proces inwestycyjny i oddać halę do użytkowania. W 2009 roku wydano 86 200 zł.


W 2012 roku ZIS ogłosił przetarg, w jego wyniku została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Projektowo-Budowlanym „Ekobud” na opracowanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej celem dostosowania przerwanej w trakcie realizacji obiektu budowy hali do obowiązujących przepisów wraz z pozyskaniem pozwolenia na budowę. Decyzję o pozwoleniu na budowę uzyskano we wrześniu 2012 roku. W 2012 r. wydano 147 600 zł.


W styczniu 2013 r., po przeprowadzonym przetargu nieograniczonym na roboty budowlane, podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „STYLMARK” na kwotę 2 722 789 zł. W dniu 26.09.2013  uzyskano decyzję pozwolenia na użytkowanie.

 

Operatorem hali jest KS Prądniczanka, ale będą z niej także korzystać mieszkańcy Krakowa, a w szczególności Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz uczniowie pobliskich szkół.

 

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wyraził nadzieję, że teraz nastąpi jeszcze większy napływ dzieci i młodzieży do tego zasłużonego klubu, działającego od 1921 roku. Obiekt jest przygotowany na prowadzenie w tym samym czasie zajęć dla kilku grup sportowców w różnych dyscyplinach sportu.

 

Zawodnicy Prądniczanki otrzymali w prezencie od Prezydenta piłki, a zwycięzcy okolicznościowych turniejów puchary. Wtorkową uroczystość uświetnili ciekawym treningiem wychowankowie Akademii Piłkarskiej.

Parametry techniczne hali sportowej KS Prądniczanka

*  Budynek parterowy, niepodpiwniczony, z zapleczem sanitarno-szatniowym

* Obiekt wielofunkcyjny, przystosowany do różnych gier zespołowych: piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, halowej piłki nożnej, unihokeja oraz sportów indywidualnych

* Nawierzchnia: wykładzina sportowa

* Powierzchnia zabudowy: 1544 m kw.

* Powierzchnia netto: 1427 m kw.

* Wymiary budynku: 31x51 m

* Wymiary areny sportowej: 21x50 m

* Oświetlenie: 340 luksów (32 lampy)

* Widownia: 50 osób

* 4 zespoły sanitarno-szatniowe, w tym 1 dla niepełnosprawnych, każdy z 4 natryskami, umywalką, ubikacją

* Pokój trenera i magazyn sprzętu

* Obiekt podłączony do sieci, posiada wymiennikownię ciepła

* Monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, sygnalizacja włamaniowa

* Budynek hali przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych

* Przy hali – parking

* Do hali przylega odrębny budynek administracyjny