Otwarcie boiska szkolnego przy ulicy Zdrowej: śpiewem i tańcem

W czwartek, 15 października 2015 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

 

 

 

 

Jest to jeden z obiektów wybudowanych w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Kraków programu rewitalizacji i modernizacji szkolnych boisk sportowych.

O dokonaniach obchodzącej 50-lecie działalności szkoły mówiła Dyrektor Urszula Guzikowska. Podziękowała Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i Dyrektorowi Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofowi Kowalowi za boisko, na którym uczniowie będą mogli rozwijać sportowe pasje. SP 107  uczestniczy już w ogólnopolskiej akcji „WF z Klasą”. Krótkie wystąpienie miał także Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały Jakub Kosek.

Prezydent Jacek Majchrowski dokonał otwarcia boiska, wykonując strzał na bramkę. Młodzieży SP 107 wręczył sprzęt sportowy.

Czwartkową uroczystość uświetniły występy wokalne oraz taneczne z układami gimnastycznymi uczennic szkoły.

Boisko przy ul. Zdrowej 6, o wymiarach 42x24 m,  ma nawierzchnię poliuretanową.  Przystosowane zostało do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Wyposażono je w 2 bramki oraz 2 komplety urządzeń do siatkówki (tuleje na słupki, słupki, osłony antyurazowe i siatki), 4 kosze wraz z osłonami antyurazowymi oraz piłkochwyty na wysokość 4 m. Wokół boiska położono ok. 570 m kw. chodników z kostki brukowej.

Wykonawcą była krakowska firma J&R Roboty Ziemne Leszek Wcisło, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.  Koszt inwestycji -  378 609,99 zł.

 

Fot. JS/ZIS