Ostatni trening LSD przed 13. Cracovia Maraton

Już w najbliższy czwartek, 1 maja zapraszamy na dziesiąty trening i zarazem ostateczny sprawdzian przed 13. Cracovia Maraton. Finalne zajęcia Long Slow Distance (LSD) odbędą się o godz. 10.00 w Puszczy Niepołomickiej.

Przygotowania do 13. Cracovia Maraton trwają już od kilku miesięcy. Doświadczyliście wielu rzeczy – zarówno ze strony aury (śnieg, deszcz, błoto, słońce), jak i podłoża (miękkie ścieżki Puszczy Niepołomickiej, ciągnący się asfalt Bulwarów Wiślanych, nużące pętle w Parku Lotników). Otrzymaliście wiele cennych rad i wskazówek nie tylko od trenerów, ale też od specjalnych gości – jak Grzegorz Sudoł. Wiecie już jak dostosować tempo biegu do swoich możliwości, jak uspokoić zszargane zmęczeniem myśli, jak traktować organizm oraz co pić i jeść by ten dotrwał w dobrej formie do końca maratonu. 

 

Ostatni trening będzie jedynie wisienką na torcie, odcięciem kuponu od wykonanej pracy. Nogi poniosą Was same, pokazując jak dobrze są przygotowane. Nie dajcie się tylko zwariować – większość mocy i energii lepiej mądrze pielęgnować i zachować na 18 maja,
by wówczas móc je przenieść na każdy z 42 kilometrów.  Pamiętajcie, że „kropkę nad i” postawicie dopiero za niespełna trzy tygodnie.

 

W Puszczy Niepołomickiej po raz kolejny zorganizujemy maratońskie miasteczko – będą owoce, woda i świetna atmosfera. Spotkajmy się, by wspólnie zacząć celebrować efekty Waszej dyspozycji.  Zabierzcie ze sobą znajomych, rodzinę, zwierzaki – niech wszyscy zobaczą, na co Was stać! Widzimy się 1 maja, na parkingu przy drodze nr 75 w Puszczy Niepołomickiej.

 

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której są zamieszczone wszystkie informacje na temat treningów, w tym harmonogram zajęć i przykładowe mikrocykle treningowe. Można też zapoznać się poradami doświadczonego biegacza oraz zadać pytanie trenerowi.