?Orlik? przy ul. Urzędniczej otwarty!

W czwartek, 4 listopada Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski uroczyście otworzył piąty krakowski kompleks boisk sportowych ?Moje Boisko-Orlik 2012?, znajdujący się przy ul. Urzędniczej 65. ? Te boiska pokazują, że jak się szuka, to się znajdzie. Zawsze były kłopoty z budową tego typu obiektów w centrum Krakowa. Zabudowa jest dość zwarta i na ogół uniemożliwia inwestycje tej wielkości. Okazało się, że można, że jest teren i po krótkim okresie budowy mamy piękny kompleks boisk, który służyć będzie wszystkim ? nie tylko dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 34, ale także mieszkańcom Dzielnicy V Krowodrza i innym miłośnikom sportu ? powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Nie wiem, czy Pan Główny Plastyk Miasta, który tu mieszka, będzie też korzystał z tych boisk, ale chyba tak - dodał. Sześć następnych „Orlików" na terenie Krakowa jest jeszcze w budowie, z tego dwa będą gotowe w najbliższym czasie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34, Małgorzata Oniszko podkreślała, że od lat nauczyciele i uczniowie marzyli o nowych boiskach. - Bardzo serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi za spełnienie naszych marzeń. Chciałabym również podziękować Dyrektorowi Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Panu Krzysztofowi Kowalowi, wykonawcom - firmie Sambud, która tak sprawnie i rzetelnie zrealizowała ten obiekt. Kibicowaliśmy temu przedsięwzięciu wszyscy, uczniowie codziennie przyglądali się zmianom na budowie - mówiła.

Podziękowania złożyli też uczniowie szkoły. Przewodniczący Rady Dzielnicy V Krowodrza Piotr Klimowicz dodał zaś, że wpisując się w sportowy nastrój przyjechał na otwarcie „Orlika" na rowerze. Przed uroczystą inauguracją na boiskach odbyły się natomiast rozgrywki międzyklasowe, których zwycięzcom Prezydent Jacek Majchrowski wręczył puchary.

Obiekt zlokalizowany przy ul. Urzędniczej 65 składa się z: boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej (62 m x 30 m), boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej (19,1 m x 32,1 m) oraz modułowego zaplecza szatniowo-sanitarnego. „Orlik" jest ogrodzony i oświetlony. Zgodnie z założeniami programu „Moje Boisko - Orlik 2012", budowa kompleksu była finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gminę Miejską Kraków. Koszt budowy „Orlika" przy ul. Urzędniczej 65 wyniósł około 1 100 000 zł.

[galeria:288]